Życzenia dla biskupa pomocniczego w Białymstoku

bgk / pm, Gniezno, 2012-12-15

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przesłał na ręce bp. Henryka Ciereszki, nowego biskupa pomocniczego archidiecezji białostockiej, list z życzeniami i zapewnieniem o modlitewnej pamięci.

„Modlimy się wspólnie o potrzebne łaski dla Ciebie, byś przyjęte obowiązki posługiwania biskupiego mógł wypełnić gorliwie i święcie” – napisał prymas Polski. Ks. Ciereszko przyjął sakrę biskupią w Białymstoku.

W liście metropolita gnieźnieński przypomniał, że archidiecezja białostocka, w której, z woli Ojca Świętego, bp Ciereszko będzie pełnił posługę biskupa pomocniczego, nie jest mu obca. Tu się urodził, wychował, przyjął święcenia kapłańskie i gorliwie pracował.

„Znasz problemy i potrzeby tej archidiecezji, wiesz, czym tu ludzie żyją i czego potrzebują. I tu będziesz służył ludowi Bożemu jako biskup głosząc słowo Boże i sprawując sakramenty święte, zwłaszcza sakrament Eucharystii” – napisał prymas.

Podkreślił również, że powyższe posłanie nowy biskup pomocniczy przyjmuje w znamiennym Roku Wiary.

„Dlatego dziś, w dniu konsekracji, ze szczególną miłością przyjmij zachętę Papieża Jana Pawła II zawartą w Liście Apostolskim Mane nobiscum Domine skierowaną do wszystkich wiernych: Niech ten Rok będzie dla wszystkich cenną okazją do uświadomienia sobie na nowo tego, jak niezrównany skarb Chrystus powierzył swemu Kościołowi. Niech pobudza do pogłębienia wiary i do celebrowania Eucharystii w sposób żywszy i bardziej świadomy, a z tego niech wypływa życie chrześcijańskie przemienione miłością” – napisał abp Kowalczyk.

Na koniec prymas zapewnił nowego biskupa pomocniczego archidiecezji białostockiej o duchowej łączności i modlitewnej pamięci.

Niech Matka Miłosierdzia otoczy Cię płaszczem swojej opieki; niech Ona wyprasza Ci wszelkie potrzebne łaski, niech będzie dla Ciebie wzorem oddania się Chrystusowi, Orędowniczką i Pocieszycielką w chwilach doświadczeń. Niech także ci, do których zostałeś posłany, towarzyszą Ci swoją życzliwością i modlitwą w wypełnianiu przez Ciebie misji apostolskiej. Tego Ci życzę i o to razem z Tobą w dniu dzisiejszym się modlę” – napisał abp Kowalczyk.

Pełna treść listu prymasa Polski dostępna jest na stronie www.prymaspolski.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook