Łódź: nadzwyczajni szafarze na skupieniu

lg, Porszewice, 2013-03-09

110 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej uczestniczy 8-9 marca w wielkopostnych dniach skupienia w Porszewicach. Głównym tematem ich rozważań jest męka i śmierć Chrystusa opisana przez św. Jana.

Skupienie rozpoczęło się 8 marca udziałem nadzwyczajnych szafarzy w drodze krzyżowej, potem uczestniczyli w "Dialogach w katedrze" z abp. Marka Jędraszewskiego. W sobotę od rana modlili się modlitwą brewiarzową i wysłuchali konferencji dotyczącej medytacji XVIII i XIX rozdziału Ewangelii według św. Jana. "Mówimy o Jezusie Chrystusie jako osobie i podmiocie wydarzeń pasyjnych, o postawie Jana i Piotra wobec Jego męki i śmierci" - wyjaśnia ks. Zbigniew Tracz, opiekun i odpowiedzialny za stałą formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

W ramach skupienia nadzwyczajni szafarze wezmą jeszcze udział w nabożeństwie pokutnym i spowiedzi, a na zakończenie będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego. "Modlitwę prowadzić będą pracujące w Porszewicach siostry zakonne" - zapowiada ks. Tracz.

Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii odbywają się w archidiecezji łódzkiej dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Uczestnictwo w skupieniu jest warunkiem przedłużenia misji.

W archidiecezji łódzkiej posługuje 110 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Ich głównym zadaniem jest zanoszenie Komunii Świętej do chorych. "W niektórych parafiach szafarze są filarami duszpasterstwa wśród świeckich, często prowadzą grupy parafialne" - wyjaśnia ks. Tracz.

Wielkopostne skupienie nadzwyczajnych szafarzy odbywa się w Archidiecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym w Porszewicach pod Łodzią.

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook