Kielce: ruszają zapisy na 36. Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu, z przystankiem w Pradze

dziar, Kielce, 2013-10-16

Można się już zapisywać na 36. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Strasburgu na przełomie roku 2013/2014, dla kielczan z przystankiem w Pradze. Ruszyły również spotkania formacyjne w kieleckim kościele ojców kapucynów. Zapisy na wyjazd trwają do 17 listopada.

„Zapraszamy na spotkania formacyjne, połączone z modlitwą, które przygotowują do wyjazdu (traktujemy je jako obowiązkowe). Odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.15 u ojców kapucynów w kościele przy ul. Warszawskiej” – mówi ks. Marcin Boryń, odpowiedzialny za wyjazd do Strasburga, duszpasterz wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem”. Wyjaśnia, że na trasie wyjazdu młodzieży z diecezji kieleckiej, znajdzie się także Praga.

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są od 36 lat przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taize z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat. W tym roku potrwają od 28 grudnia do 2 stycznia. Uczestnicy spotkania będą przyjęci głównie przez rodziny w pobliskich miejscowościach rejonu Strasburga zarówno na terenie Francji, jak i Niemiec. Niektórzy mogą być zakwaterowani w salach parafialnych, szkołach lub salach gimnastycznych. Orientacyjny koszt wyjazdu wynosi ok. 300 zł + 55 Euro wpisowego.

Tradycyjnie spotkanie młodych różnych wyznań odbywa się na przełomie roku i ma charakter pielgrzymki zaufania. Na treść każdego dnia składają się: dzielenie się wiarą w małych grupach oraz czuwania modlitewne. Będą spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, Europy, sztuki oraz z liderami małych społeczności. 31 grudnia odbędzie się czuwanie modlitewne o pokój na świecie w lokalnych wspólnotach, a po nich „Święto narodów”.

Roku temu w wyjeździe na Europejskie Spotkanie Młodych do Rzymu uczestniczyło ponad 100 osób z diecezji kieleckiej, którym towarzyszył bp Kazimierz Gurda oraz kilku księży.

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook