Drohiczyn: Nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn

ks. ap, Drohiczyn, 2014-03-27

W ramach „Nocy Nikodema i Dnia dla Pana" ogłoszonego przez papieża Franciszka w nocy z 11 na 12 kwietnia odbędzie się Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn, a w katedrze będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i stała możliwość spowiedzi.

Do udziału w Drohiczyńskiej Nocnej Drodze Krzyżowej zaproszeni są mężczyźni, którzy "pragną w ciemności i wyciszeniu przeżyć indywidualne spotkanie z ukrzyżowanym Chrystusem - Panem dnia i nocy".
Jak napisali organizatorzy z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w Drohiczynie, będzie to dobry czas, aby nauczyć się powierzać Jezusowi wszelkie trudy, niedogodności oraz cierpienia jakie mogą pojawić się zarówno na drodze z Ostrożan do Drohiczyna, jak i w życiu codziennym.

Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrożanach, w piątek 11 kwietnia o godz. 21.00. Po Mszy św. zaczną wyruszać na trasę kolejne grupy mężczyzn i wyznaczoną drogą (ok. 20 km) będą zmierzać do katedry w Drohiczynie. Trasa zostanie oznaczona stacjami Drogi Krzyżowej, przy których każda grupa będzie modlić się rozważać mękę Jezusa. Około godz. 2.00 w nocy, pierwsze grupy pątników przybędą do katedry, gdzie będą mieć możliwość włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu i przystąpienia do Sakramentu Pojednania.

Szczegółowe informacje zostały podane na plakacie i stronie internetową: www.snedrohiczyn.pl/dndk.

Komentarze (0)

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook