Kropielnice dla wiernych na Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski

ks. bk, mp / br, Rawa Mazowiecka, 2016-01-11

W Niedzielę Chrztu Pańskiego zostały poświęcone kropielnice, które wierni umieszczą przy wejściu wewnątrz swoich domów.

Pomysł umieszczania w domach kropielnicy z wodą święcona na upamiętnienie przypadającej w tym roku rocznicy chrztu Polski został wprowadzony w m. in. w Rawie Mazowieckiej.

Rekomendowała go Rada ds. Duszpasterstwa KEP pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, jako element towarzyszący tegorocznemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce.

Tak jak pobożni Żydzi, wchodząc do domu dotykali mezuzy (tj. pudełeczka zawierającego fragment z Biblii, wykonanego z drewna, metalu, kości lub szkła i zawieszanego na zewnętrznej prawej framudze
drzwi), tak my winniśmy żegnać się wodą święconą wzywając Bożej opieki.

Pomysł z rozpowszechnieniem kropielnic został zrealizowany w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, aby upamiętnić obchodzoną 1050. rocznicę chrztu naszej Ojczyzny. Ksiądz proboszcz zachęcał parafian podczas każdej Eucharystii do umieszczenia takich kropielnic w domach.

Komentarze (2)

teresa

1 rok temu

Próbowałam powiesić kropielnicę z wodą święconą,ale tylko w swoim pokoju...A zdaje mi się,że jak żyła babcia to mieliśmy taką przy drzwiach wejściowych. Ot co znaczy iść z duchem postępu...

Odpowiedz

ketna

1 rok temu

Czyzby ,musimy. Nic nie musimy, bo wyznajemy BOGA W TROJCY SWIETEJ;
BOGA OJCA, BOGA SYNA I BOGA DUCHA SWIETEGO.
Jesli jet inaczej, to dlaczego chierarchia KOSCIOLA RZYMSKOKATOLICKIEGO nas oklamuje. MUSIMY SIE OKRESLIC. TO NAPEWNO MUSIMY.
Bo w IMIE TROJCY SWIETEJ ZOSTALISMY OCHRZCZENI, a nie w IMIE BOGA JACHWE.
kSIEZA KIERUJACY NASZA WIARE kOSCIOLA RZYMSKKATOLICKIEGO W STRONE WYZNAWCOW MOJZESZOWYCH MDLA NAM OCZY I WYPROWADZAJA NAS NA MANOWCE BEZWIARY.
Silna wiara Ojcow naszych pozwolila nam dotrwac do obecnego jubileuszu. Komu zalezy na splycaniu naszej wiary, niech sie obrzeza, a nie maci nam w glowach.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook