Telewizja internetowa „Dom Józefa” rozpoczęła nadawanie

ek / mz, Kalisz, 2016-01-15

Telewizja internetowa „Dom Józefa” rozpoczęła nadawanie Fot. domjozefa.pl

W diecezji kaliskiej został uruchomiony internetowy portal telewizyjny „Dom Józefa”. Celem tego przedsięwzięcia jest ukazanie życia duchowego diecezji oraz przekaz informacji poprzez relacje telewizyjne i transmisje uroczystości parafialnych czy diecezjalnych.

Przekaz telewizji internetowej pozwoli także na rozpowszechnianie bogactwa kulturowego diecezji kaliskiej, od zabytkowych świątyń po postacie patronów, jak również prezentację inicjatyw ważnych społecznie i duchowo z poszczególnych parafii. – W czasach kiedy społeczeństwo posługuje się nowymi technikami komunikowania i pozyskiwania informacji, telewizyjny przekaz internetowy może stać się sposobem na dotarcie Kościoła z Ewangelią Chrystusa do szerokiej grupy odbiorców, szczególnie ludzi młodych – mówi biskup kaliski Edward Janiak.

Na portalu internetowym telewizji dostępne będą uroczystości, koncerty, konkursy, stałe bloki tematyczne i inne ważne wydarzenia diecezjalne.

Bp Janiak prosi duszpasterzy i świeckich zaangażowanych w różne dzieła o przesyłanie informacji na temat takich działań. Z wybranych będą przeprowadzane transmisje lub retransmisje telewizyjne.

Za organizację i funkcjonowanie telewizji internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki, twórca m.in. kanału religijnego w telewizji ok24.tv w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

- Nazwa telewizji nawiązuje do osoby św. Józefa, naszego wielkiego i sprawdzonego patrona. Zawierzając Jemu nowe medium naszej diecezji, zachęcam do wspierania modlitwą i każdą inną formą pomocy tego wspólnego dzieła – powiedział bp Janiak.

W diecezji kaliskiej od 1998 r. ukazuje się dwutygodnik diecezjalny „Opiekun”, którego redaktorem naczelnym jest ks. Andrzej Antoni Klimek, a także funkcjonuje Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej pod kierunkiem ks. Łukasza Skorackiego.

Portal telewizyjny można odwiedzić pod adresem www.domjozefa.tv.

Komentarze (2)

teresa

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Dobra multimedialne.Fajnie.

Odpowiedz

Kamila

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To wspaniala wiadomość Wielkie gratulacje. Wspolnota Zycia Chrześcijanskiego w Kaliszu

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook