Święcenia biskupa pomocniczego

xas / mz, Łowicz, 2016-02-05

Uroczysta sakra biskupa Wojciecha Osiala odbyła się 4 lutego 2016 r. w bazylice katedralnej w Łowiczu. We Mszy św. uczestniczyło liczne grono biskupów, w tym abp Celestino Migliore oraz duchowni i wierni Kościoła łowickiego.

Liturgii święceń biskupich, na którą przybyło ponad dwudziestu przedstawicieli episkopatu, przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, który wygłosił także homilię. W swoim słowie kaznodzieja nawiązał m.in. do tajemnicy powołania. Biskup Łowicki był też głównym konsekratorem w tej uroczystości, natomiast współkonsekratorami byli abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Na zakończenie Mszy św. biskup pomocniczy skierował do wiernych słowa podziękowania, w którym zauważył, że w tej katedrze, w której niegdyś przyjął sakrament kapłaństwa, dziś udzielono mu święceń biskupich. Warto podkreślić, że w tej świątyni bp Wojciech przyjął wszystkie sakramenty. Nowowyświęcony odebrał także życzenia od poszczególnych grup wiernych.

Informacja o nominacji księdza Wojciecha T. Osiala na biskupa pomocniczego diecezji łowickiej została ogłoszona 24 grudnia 2015 roku.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook