Warto żyć ekstremalnie

br (KAI), Warszawa, 2016-02-24

"Nie warto żyć normalnie – warto żyć ekstremalnie" – już czwarty raz pod tym hasłem wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) z Wrocławia na Ślężę.

Zrodzona w 2009 roku w Krakowie inicjatywa obecnie rozszerzyła się na całą Polskę, rokrocznie powiększając grono odbiorców, również poza granicami kraju. We Wrocławiu od czterech lat członkowie i absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” włączają się w rozpowszechnianie tego wyjątkowego sposobu na rozważanie życia i męki Jezusa.

EDK jest akcją całoroczną i każdy może podjąć się jej w formie i czasie wybranym przez siebie, lecz nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Tegorocznym terminem przejścia EDK, do wyboru którego zachęcają
organizatorzy jest noc z 11 na 12 marca. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Najdłuższa trasa wrocławskiej EDK będzie jednocześnie najdłuższą trasą w Polsce, z planowanych 67 km została wydłużona do 75. Oprócz niej, w tym roku do wyboru będą trzy trasy – dwie znane uczestnikom poprzednich edycji (ok 52 km) oraz nowa licząca ok 60 km.

Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w brzozowy krzyż wysokości 1-1,2 m oraz ciepłe ubranie i termos z gorącym napojem. Warto mierzyć siły na zamiary – EDK jest dużym wyzwaniem nie tylko duchowym, ale i kondycyjnym.

Zapisy na wrocławską EDK ruszają 29 lutego przez formularz na stronie edk.org.pl.

Patronat nad wrocławską EDK objęła m.in. Katolicka Agencja Informacyjna.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook