Turniej piłki nożnej halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego

jm / mz, Bydgoszcz, 2016-03-13

Około stu zawodników walczyło o puchar Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego podczas XI Oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który rozegrano w obiektach Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia, w którym rywalizowało dziesięć drużyn Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowej, była Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy. - Nasze spotkania pełnią przede wszystkim funkcję wychowawczo-integracyjną, dopiero później sportową. Służą upowszechnianiu pozytywnych wzorców osobowych i wzmacnianiu więzi rodzinnych, rekreacji i integracji społecznej - powiedział Ryszard Kochański.

Jak przypomnieli uczestnicy turnieju, Ruch Światło-Życie tworzą wspólnoty Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła. Podkreślili zarazem, że wspólne przebywanie na modlitwie i rekreacji sportowej służy wzajemnemu poznaniu, pogłębianiu więzi, a przede wszystkim odkrywaniu Boga na co dzień w drugim człowieku. - Walczymy także o puchar naszego Założyciela, który jest dla nas największym autorytetem - dodał Ryszard Kochański.

Dziesięć zespołów reprezentowało wspólnoty parafialne Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej oraz archidiecezji gnieźnieńskiej. Wśród nich znalazły się trzy drużyny Domowego Kościoła, cztery Oazy Młodzieżowej, a trzy były połączeniem tych gałęzi. - Uczestniczę w turnieju od samego początku i nie wyobrażam sobie, by w tym roku mogło być inaczej. Na pewno tego typu okazje stwarzają możliwość budowania wspólnoty w inny sposób niż na spotkaniach oazowych - powiedział Sebastian Walczak z Oazy Młodzieżowej.

Siedem drużyn pochodziło z bydgoskich wspólnot parafialnych, pozostałe trzy ze Złotowa, Brzozy oraz Inowrocławia. Program turnieju tworzyły mecze dwustopniowej fazy grupowej i spotkania o piąte, trzecie miejsce oraz finał.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook