16 marca promocja książki o ks. abp. Józefie Życińskim

Reklama, am / br, Warszawa, 2016-03-15

Muzeum Lubelskie w Lublinie oraz Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium zapraszają na promocję książki ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego pt. „Szeroko otwierał drzwi Kościoła”, wydanej dzięki wsparciu Miasta Lublina w ramach obchodów 700-lecia Miasta w 2017 r.

Spotkanie promocyjne odbędzie się 16 marca 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii Malarstwa Polskiego XX w. na Zamku Lubelskim w Lublinie.

Prelegentami będą osoby ówcześnie związane z abp. Józefem Życińskim (prof. Piotr Gutowski z KUL, prof. Iwona Hofman z UMCS, prof. Wiesław Kamiński z UMCS, ks. prof. Andrzej Szostek z KUL).

Całość poprowadzi o. Tomasz Dostatni.

„Szeroko otwierał drzwi Kościoła”- ks. Alfred Wierzbicki

Mija pięć lat od śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego. Oddajemy do rąk Czytelników książkę, która jest esejem o chrześcijaninie i biskupie, który przeżywał Kościół jako Wieczernik otwarty na wszystkie strony świata. Autor książki ksiądz prof. Alfred Wierzbicki – bliski współpracownik Arcybiskupa Józefa Życińskiego – w niezwykle subtelny sposób wspomina Arcybiskupa, nawiązuje do rozmów, które z nim prowadził, wraca do jego książek, zastanawia się nad wpływem, jaki wywarł – i nadal wywiera – w tak wielu środowiskach, dla których stał się autorytetem. A wszystko to, by ukazać piękno Kościoła i obudzić nie tylko żywą pamięć o śp. Arcybiskupie Józefie, ale przede wszystkim zainspirować do podobnego ewangelicznego działania.


Informacje o książce
format: 130x190
oprawa: miękka
strony: 224
rok wydania:2016
ISBN:978-83-7548-226-3

Wydawnictwo Gaudium

Kup książkę


Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook