Wielkanocna pielgrzymka do Lourdes podopiecznych fundacji HCPT

eko / br, Kraków, 2016-03-25

Fundacja HCPT Polska już po raz trzeci zabiera podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie na Wielkanoc do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Dzięki wsparciu Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, do pielgrzymki dołączy 11-letnia Sandra i jej mama.

Biskup Damian Muskus w Wielki Czwartek pobłogosławił grupę, która uda się do Lourdes na ogólnoświatową Pielgrzymkę wspólnot Hosanna House & Children's Pilgrimage Trust. - Bierzemy grupę 12 młodych osób, które będą reprezentować Kraków, Małopolskę i Polskę oraz Światowe Dni Młodzieży w czasie Wielkanocy w Lourdes. Właśnie na tym polega Kościół Katolicki, w tym wyraża się przesłanie ŚDM – na Miłosierdziu – mówi Andrew Keogh, założyciel polskiego oddziału organizacji.

Bp Muskus nazwał młodych pielgrzymów ambasadorami ŚDM. - Proszę Was, byście u Matki Bożej w Lourdes pamiętali o organizatorach Światowych Dni Młodzieży, a także o młodych, którzy za kilka miesięcy przyjadą do Krakowa – zwrócił się do dzieci z organizacji HCPT biskup Damian Muskus. „Wierzę głęboko, że Wasza modlitwa umocni nasze siły, tak bardzo potrzebne w ostatnim etapie przygotowań do ŚDM, a młodym całego świata wyprosi błogosławione owoce spotkania w Krakowie” – dodał w liście skierowanym do osób udających się do Lourdes.

Młodzi z polskiej wspólnoty zawiozą do swoich braci i sióstr zaproszenie od bp. Muskusa, koordynatora generalnego KO ŚDM Kraków 2016 na Światowe Dni Młodzieży. - Pragnę Was wszystkich dzisiaj zapewnić, że Kraków czeka na Was! Nie wahajcie się odpowiedzieć na zaproszenie papieża Franciszka i dołączcie do wielkiej wspólnoty Światowych Dni Młodzieży. Czeka na Was Jezus Miłosierny, czczony na łagiewnickim wzgórzu, w Sanktuarium, które jest światową stolicą kultu Bożego Miłosierdzia. Czeka na Was św. Jan Paweł II – wielki przyjaciel młodych i ich przewodnik na drogach wiary. Czeka na Was św. siostra Faustyna, Apostołka Bożego Miłosierdzia. Z otwartymi ramionami czekają Wasi młodzi rówieśnicy i mieszkańcy miasta. Czekam na Was także ja – zapewnił hierarcha.

Biskup wyraził także wiarę, że ŚDM napełni młodych borykających się z niepełnosprawnością nadzieją, siłą, radością i doświadczeniem żywej wiary. - Nie lękajcie się otworzyć serca na dary Bożego miłosierdzia, które przygotował dla Was Pan! Nie może Was zabraknąć w tym świętym czasie spotkania z Jego miłością i dzielenia się radością wiary z braćmi i siostrami z całego świata! - wzywał bp Damian.

Fundacja HCPT powstała na kanwie inicjatywy pielgrzymowania chorych do Lourdes i obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia powstania. W 1956 roku młody lekarz Michael Strode – dziś mnich z zakonu cystersów – zabrał ze sobą do Francji pierwszą grupę dzieci. Co roku zabiera do sanktuarium ponad 1000 niepełnosprawnych dzieci i dorosłych z całego świata. Od trzech lat Fundacja ma swój polski oddział w Krakowie.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook