Dwieście osób na śniadaniu wielkanocnym Caritas

msz / mz, Poznań, 2016-03-28

Dwieście osób na śniadaniu wielkanocnym Caritas

Dwieście osób uczestniczyło w tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym, które odbyło się w poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w jadłodajni Caritas Archidiecezji Poznańskiej, prowadzonej przez siostry elżbietanki przy ul. Łąkowej w Poznaniu. Z ubogimi do stołu zasiadł arcybiskup Stanisław Gądecki.

„Święta Wielkanocne to czas, który każdy chciałby spędzić w gronie rodziny, z najbliższymi. Osoby, które przyszły dziś na śniadanie wielkanocne organizowane przez Caritas, z powodu bezdomności czy biedy borykają się z wykluczeniem społecznym czy rodzinnym. Wielu z nich ze względów finansowych nie może przygotować sobie posiłku we własnym domu” – podkreślił w rozmowie z KAI ks. Mateusz Napierała. Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaznaczył, że wielu z nich na co dzień korzysta z posiłków wydawanych w jadłodajniach prowadzonych przez Caritas.

Uroczyste śniadanie poprzedziła Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr elżbietanek. „Poranek Zmartwychwstania Pańskiego zmusza nas do przebudzenia. Nie możemy w życiu przespać tego, co najważniejsze” – powiedział w homilii ks. Napierała.

Następnie uczestnicy liturgii zgromadzili się w świątecznie przyozdobionej przez młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu i siostry elżbietanki jadłodajni. Sala była udekorowana wielkanocnymi stroikami, kurczakami i kolorowymi pisankami. Na każdym stole, przykrytym białym obrusem, stały baranki z masła, a w wazonikach gałązki bukszpanu.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poświęcił potrawy przygotowane przez siostry i bistro Valde Bene, prowadzonym przez Caritas na poznańskim Piątkowie.

Na śniadaniu Caritas nie zabrakło polskich, tradycyjnych potraw. Był żurek, biała kiełbasa, szynka, pieczywo, jajka, herbata, kawa i babka drożdżowa. Przy stołach usługiwały siostry elżbietanki.

W śniadaniu wielkanocnym wziął także udział prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała świąteczny posiłek dla ubogich i bezdomnych po raz piąty.

Komentarze (1)

rena tka

8 miesięcy, 2 tygodnie temu

To nie jest jakiś ekstra wyczyn śniadanie dla ubogich serwowane przez instytucję do tego powołaną. Ludzi tam przychodzących nie stać na przygotowanie sobie posiłku, a Caritas posiada siły i środki aby zadbać o biednych, Caritas od tego jest aby pomagać biednym.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook