Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Zamojsko-lubaczowska

22:25 / 25-03-2017

Zamość: rozpoczęcie Jubileuszu 25-lecia powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Mszą św. w katedrze w Zamościu 25 marca diecezja zamojsko-lubaczowska rozpoczęła jubileusz 25-lecie istnienia. Została ona powołana bullą św. Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae populus” w 1992 r. W roku jubileuszowym wszystkie parafie tej diecezji odwiedzi krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II.

15:54 / 26-02-2017

Zamość: 4 marca rusza międzynarodowy przegląd filmowy Sacrofilm

Już po raz 22. w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Od 4 do 9 marca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” na ekranie pojawią się filmy wybitnych twórców, m.in. Martina Scorsesego, Krzysztofa Zanussiego, czy Ryszarda Bugajskiego.

16:58 / 16-02-2017

Wielkopiątkowy krzyż św. Jana Pawła II odwiedzi parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Wszystkie parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej odwiedzi krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II. Peregrynacja rozpocznie się 25 marca od katedry w Zamościu, a zakończy 13 października w konkatedrze w Lubaczowie.

19:25 / 04-12-2016

Bp Rojek do Ruchu Światło-Życie: Kim są święci? To buntownicy!

Kim są święci? To buntownicy, których działanie pokazuje się przede wszystkim w ich stylu życia. Oni się zachowują inaczej, jakby według odrębnych reguł – powiedział bp Marian Rojek w zamojskiej katedrze, gdzie spotkali się moderatorzy, animatorzy i uczestnicy oazy młodzieżowej oraz Domowego Kościoła. Ruch Światło-Życie diecezji zamojsko-lubaczowskiej przeżywał dziś swoje święto patronalne – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi.

13:38 / 30-05-2016

Boże Ciało w Krynicach

Procesja Bożego Ciała w parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Krynicach.

11:46 / 27-05-2016

W Winnym Grodzie obył się pierwszy Zielonogórski Koncert Uwielbienia

W Boże Ciało na scenie przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbył się pierwszy Zielonogórski Koncert Uwielbienia. Z diecezjanami modlił się bp Tadeusz Lityński.

09:16 / 02-04-2016

Lubaczów: 360. rocznica ślubów króla Jana Kazimierza

Dokładnie 360 lat po ślubach króla Jana Kazimierza, przed wierną kopią tego obrazu, przed którą modlił się władca Polski, w Lubaczowie odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Przewodniczył im bp Marian Buczek – senior diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. – Matka Boża na pewno nas nie opuści – mówił w homilii.

13:45 / 27-03-2016

Biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: za dobroć Pana dla nas, odpłaćmy zaufaniem

Za Jego dobroć i cierpliwość dla nas, grzesznych i słabych ludzi, odpłaćmy postawą zaufania – napisali w życzeniach do wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej jej biskupi: ordynariusz Marian Rojek i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

12:22 / 25-12-2015

Życzenia biskupów diecezji zamojsko-lubaczowskiej

„Niech przychodząca do nas w Bożym Dzieciątku ‘Odwieczna Miłość’ znajdzie w naszych sercach fundament wiary, miłosierdzia oraz prawdy i zaowocuje w nas wzajemną miłością, dającą pokój, zgodę, przebaczenie i życzliwość” – piszą w życzeniach bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

18:00 / 11-10-2015

Bp Leszczyński: wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe

Na właściwą hierarchię wartości wskazywał bp Mariusz Leszczyński, który podczas Dnia Papieskiego przewodniczył Mszy św. w konkatedrze w Lubaczowie. Biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej wskazywał, że wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe.

1 2 3 10
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.