Bp Rojek do Ruchu Światło-Życie: Kim są święci? To buntownicy! 2016-12-04

Kim są święci? To buntownicy, których działanie pokazuje się przede wszystkim w ich stylu życia. Oni się zachowują inaczej, jakby według odrębnych reguł – powiedział bp Marian Rojek w zamojskiej katedrze, gdzie spotkali się moderatorzy, animatorzy i uczestnicy oazy młodzieżowej oraz Domowego Kościoła. Ruch Światło-Życie diecezji zamojsko-lubaczowskiej przeżywał dziś swoje święto patronalne – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi.

Więcej...

Boże Ciało w Krynicach 2016-05-30

Procesja Bożego Ciała w parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Krynicach.

Więcej...

W Winnym Grodzie obył się pierwszy Zielonogórski Koncert Uwielbienia 2016-05-27

W Boże Ciało na scenie przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbył się pierwszy Zielonogórski Koncert Uwielbienia. Z diecezjanami modlił się bp Tadeusz Lityński.

Więcej...

Lubaczów: 360. rocznica ślubów króla Jana Kazimierza 2016-04-02

Dokładnie 360 lat po ślubach króla Jana Kazimierza, przed wierną kopią tego obrazu, przed którą modlił się władca Polski, w Lubaczowie odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Przewodniczył im bp Marian Buczek – senior diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. - Matka Boża na pewno nas nie opuści – mówił w homilii.

Więcej...

Biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: za dobroć Pana dla nas, odpłaćmy zaufaniem 2016-03-27

Za Jego dobroć i cierpliwość dla nas, grzesznych i słabych ludzi, odpłaćmy postawą zaufania – napisali w życzeniach do wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej jej biskupi: ordynariusz Marian Rojek i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Więcej...

Życzenia biskupów diecezji zamojsko-lubaczowskiej 2015-12-25

„Niech przychodząca do nas w Bożym Dzieciątku ‘Odwieczna Miłość’ znajdzie w naszych sercach fundament wiary, miłosierdzia oraz prawdy i zaowocuje w nas wzajemną miłością, dającą pokój, zgodę, przebaczenie i życzliwość” – piszą w życzeniach bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Więcej...

Druga parafia w Polsce ma relikwie I stopnia św. Małgorzaty Marii Alacoque 2015-10-16

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim jest drugą w Polsce, która otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Więcej...

Bp Leszczyński: wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe 2015-10-11

Na właściwą hierarchię wartości wskazywał bp Mariusz Leszczyński, który podczas Dnia Papieskiego przewodniczył Mszy św. w konkatedrze w Lubaczowie. Biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej wskazywał, że wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe.

Więcej...

Bp Leszczyński: tylko dobro i miłość może nas ocalić 2015-09-27

W tej trudnej rzeczywistości, w której żyjemy, tylko dobro i miłość będzie mogło nas ocalić – powiedział bp Mariusz Leszczyński, który w niedzielę przewodniczył Mszy św. z okazji odpustu ku czci św. Michała Archanioła w Płazowie.

Więcej...

Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy bazyliką mniejszą 2015-09-07

W pierwszą niedzielę września Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy otrzymało decyzją papieża Franciszka tytuł Bazyliki Mniejszej i dołączyło do grona świątyń szczególnie związanych z Kościołem rzymskim oraz Ojcem Świętym. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook