Biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: za dobroć Pana dla nas, odpłaćmy zaufaniem

pab, Zamość, 2016-03-27

Za Jego dobroć i cierpliwość dla nas, grzesznych i słabych ludzi, odpłaćmy postawą zaufania – napisali w życzeniach do wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej jej biskupi: ordynariusz Marian Rojek i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

„Świętujmy naszą Paschę w Panu. Za Jego dobroć i cierpliwość dla nas, grzesznych i słabych ludzi, odpłaćmy postawą zaufania, oddania się w Jego miłosierne ręce oraz codziennym zaangażowaniem w wykorzystaniu i pomnażaniu wielkanocnych darów: nowego Bożego życia, chrześcijańskiej radości, miłosiernej miłości i pokoju opartego na prawdzie, a także wielkodusznego przebaczenia” – piszą hierarchowie.

Biskupi zwracają uwagę, że zmartwychwstały Chrystus gromadzi wokół siebie ludzi jako dzieci jednego Boga Ojca, by „prowadzić wszystkich w mocy Ducha Świętego, ku budowaniu piękniejszej codzienności, przenikniętej – Boga i naszym miłosierdziem”.

„Nie ustawajmy w cierpliwym czerpaniu z tego zdroju dobroci i miłości Boga, a radość, płynąca z doświadczenia odpuszczającej łaski, niech przeradza się w radość przebaczania bliźnim oraz służenia im na wzór Chrystusa – Najpokorniejszego Sługi, poprzez uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała” – wskazują bp Rojek i bp Leszczyński.

Biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej, dziękując „za wszelki wysiłek w realizacji Ewangelii Miłosierdzia”, zachęcają wiernych do aktywnego otwierania się na inicjatywy Kościoła z okazji Roku Miłosierdzia, Jubileuszu Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, „aby Radość Wielkanocna przenikała nasze życie osobiste, rodzinne, wspólnotowe, docierała do wszystkich dziedzin codziennej aktywności, także społecznej, politycznej, kulturowej i ekonomicznej”.

„Aby wszędzie tam owocowała jednoznacznym i skutecznym świadectwem wiary dojrzałej, odważnej, przezwyciężającej lęki, a także niepewności oraz umacniającej nadzieję na ostateczną radość Zmartwychwstania w Niebie” – piszą biskupi.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook