Zielonogórsko-gorzowska

11:25 / 14-07-2018

Gorzów Wlkp.: konferencja o niepełnosprawności w 100-lecie Polskiej Polityki Społecznej

O sytuacji osób niepełnosprawnych w aspekcie przemian ustrojowych, o ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rozmawiali 13 lipca, naukowcy, specjaliści i urzędnicy w gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża. Konferencję regionalną z okazji 100-lecia Polskiej Polityki Społecznej zorganizowali wojewoda lubuski, gorzowska uczelnia oraz Oddział Lubuski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

07:14 / 08-07-2018

Przystanek Jezus 2018 – za trzy tygodnie rusza wielka inicjatywa ewangelizacyjna

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) – pod takim hasłem w Kostrzyniu nad Odrą odbędzie się tegoroczny Przystanek Jezus. Obok wymiaru religijnego, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawią się też wątki patriotyczne. Podczas XIX Przystanku Jezus Dobrą Nowinę będzie głosiło ponad 500 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia.

17:44 / 29-06-2018

W Gorzowie Wlkp. otwarto wystawę „Archeologia niebiańska”

Dzwon z 1498 r., gotycka i nowożytna ceramika budowlana czy XV-wieczny denar miejski z Pomorza Zachodniego – to niektóre spośród przedmiotów znalezionych podczas prac prowadzonych po ubiegłorocznym pożarze XIII-wiecznej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Znaleziska prezentowane są na wystawie „Archeologia niebiańska” otwartej dziś w Gorzowie Wielkopolskim.

11:04 / 28-06-2018

Przystanek Jezus 2018

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku Przystanek Jezus. Obok wymiaru religijnego, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawią się też wątki patriotyczne. Podczas XIX Przystanku Jezus Dobrą Nowinę będzie głosiło ponad 500 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii.

16:45 / 22-06-2018

Gorzów Wlkp.: zakończyły się prace archeologiczne prowadzone po pożarze wieży katedralnej

Dziś zakończyły się prace archeologiczne prowadzone po pożarze katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród odkrytych eksponatów są przedmioty pochodzące z XIV i późniejszych wieków, w tym monety, telegramy, ceramika, obuwie, a nawet dziecięce zabawki. Archeolodzy z Muzeum Lubuskiego prowadzili prace od października na terenie bazy ENERIS Surowce.

08:21 / 19-06-2018

Rokitno: inauguracja Maryjnego Roku Jubileuszowego

Inauguracji Maryjnego Roku Jubileuszowego w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie dokonał podczas uroczystej Mszy św. 18 czerwca ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Tadeusz Lityński. Z tej okazji Ojciec Święty udzielił papieskiego błogosławieństwa.

15:54 / 17-06-2018

Rokitno: centralne uroczystości odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej

Setki diecezjan, kapłani, hierarchowie metropolii szczecińsko–kamieńskiej i zielonogórsko-gorzowskiej, wśród nich biskupi Paweł Socha i Antoni Stankiewicz, którzy obchodzą 60-lecie święceń kapłańskich wzięli udział w centralnych uroczystościach odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej oraz dziękczynieniu w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

08:16 / 31-05-2018

Bp Lityński do skazanych: Pan Jezus nikogo nie przekreśla i przychodzi do każdego

„Pan Jezus nikogo nie przekreśla i przychodzi do każdego człowieka” – powiedział bp Tadeusz Lityński w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu. W środę 30 maja pięć osób przyjęło tam sakrament bierzmowania.

10:46 / 28-05-2018

Bp Lityński do nowych księży: świat jest głodny Boga

W zielonogórskiej konkatedrze 26 maja święcenia kapłańskie otrzymało sześciu diakonów paradyskiego seminarium. Sakramentu udzieli im biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, który podkreślał, że „Świąt jest głodny Boga i jak powietrza potrzebuje znaku Jego istnienia, działania i miłości”.

10:39 / 28-05-2018

Andrzej Duda na obchodach rocznicy obrony Domu Katolickiego

Prezydent Andrzej Duda 27 maja wziął udział w uroczystościach z okazji 58. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego w zielonogórskiej konkatedrze. – Tutaj miało nie być wiary, miało nie być Kościoła. Nie udało się, dzięki Bogu, wam, waszym dziadkom i ojcom – mówił do okolicznych mieszkańców prezydent.

1 2 3 131
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.