Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Zielonogórsko-gorzowska

13:32 / 14-11-2017

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: patriotyczny projekt Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Kampania internetowa, warsztaty dziennikarskie, debaty patriotyczne – to tylko kilka propozycji kampanii społecznej „Młodzi Patrioci”, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Fundacja dla Młodzieży. Chcą swoim rówieśników zachęcać, aby służyli Bogu i Ojczyźnie.

11:13 / 13-11-2017

Sulechów: VII. Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

Po raz siódmy odbył się Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Gościem specjalnym przeglądu organizowanego przez Akcję Katolicką był bp Stefan Regmunt. Na Scenie Sulechowskiego Domu Kultury wystąpiło 145 osób.

17:37 / 11-11-2017

Bp Lityński: stawajmy się urodzajnymi ziarnami Polski na dobry plon

„Byśmy stawali się takimi urodzajnymi ziarnami Polski na dobry plon” zachęcał bp Tadeusz Lityński uczestników patriotycznej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. W skąłd obchodów święta Niepodległości weszły: modlitwa, apel pamięci, złożenie kwiatów i salwa honorowa.

13:36 / 11-11-2017

Bp Regmunt: wolność jest darem, ale jednocześnie zadaniem

„Wolność jest darem ale jednocześnie zadaniem. Mamy je wykonać Polsce aby była silną, niepodległą, godną, dumną” – powiedział bp diecezji zielonogórsko–gorzowskiej Stefan Regmunt, podczas Mszy św. w dniu wojewódzkich obchodów narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie Wielkopolskim. Po Eucharystii wyruszył pochód ulicami miasta do Skweru Wolności, pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na kasztance.

13:01 / 10-11-2017

Gorzów Wlkp.: od lat wierni modlą się w kościele po byłym garażu wojskowym

Od siedemnastu lat wierni z parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim modlą się w kościele po byłym garażu wojskowym. W rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, przypada rocznica powstania świątyni na os. Staszica, obok której budowany jest nowy kościół. Uroczysta Msza św. odpustowa odprawiona została 9 listopada, z udziałem gorzowskich kapłanów. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Czabator proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia w Oławie.

10:11 / 06-11-2017

Gorzów Wlkp.: ruszył remont katedralnej wieży

Ruszył remont wieży katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim, zniszczonej przez pożar, który wybuchł 1 lipca, podczas wieczornej Mszy św. Z żywiołem walczyło wówczas 30 zastępów straży pożarnej. Od tamtej pory prowadzone są zbiórki pieniędzy, koncerty i akcje charytatywne na rzecz ratowania najstarszego w mieście kościoła, będącego symbolem nadwarciańskiego grodu. Wokół muru wieży, ustawione zostało wielkie rusztowanie.

16:13 / 03-11-2017

Gorzowscy radni apelują o ratowanie Świętokrzyskiego Cmentarza

Gorzowscy radni apelują o ratowanie zabytku kultury – Świętokrzyskiego Cmentarza, położonego w pobliżu centrum miasta, przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. na ul. Warszawskiej. Pismo w tej sprawie samorządowcy przekazali 3 listopada wojewodzie lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi.

10:29 / 27-10-2017

WSD diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ma 70 lat

Msza św., przemówienie inauguracyjne, immatrykulacja alumnów pierwszego roku, wykład „Czy socjologia może zmienić świat na lepszy” oraz alokucja bp. Tadeusza Lityńskiego – to najważniejsze punkty inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, która odbyła się w czwartek.

15:53 / 24-10-2017

Bp Lityński: Jan Paweł II to autorytet na każde czasy

– Jan Paweł II to autorytet na każde czas, a może na dzisiejsze szczególnie – powiedział bp Tadeusz Lityński do pedagogów i uczniów. 24 październik w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu „Jan Paweł II autorytetem w drodze”.

10:34 / 20-10-2017

S. Cecylia Bachalska: Czułam, że chcę życie poświęcić drugiemu człowiekowi

„Czułam, że chcę życie poświęcić drugiemu człowiekowi” – mówi w rozmowie z KAI, s. Cecylia Bachalska ze Zgromadzenia Sióstr Białych Misjonarek Afryki, która za kilkanaście dni wyjedzie na misje. Wcześniej była w Tanzanii oraz Kenii. Przez 12 lat pracowała w szpitalach jako pielęgniarka. Teraz ponownie pojedzie do Tanzanii, kraju trzy razy większego od Polski, położonego w środkowo wschodniej części kontynentu.

1 2 3 125
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.