Zielonogórsko-gorzowska

17:13 / 17-09-2018

Gorzów Wlkp.: odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego

W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę 17 września w Gorzowie Wielkopolskim stanęło popiersie rotmistrza Witolda Pileckiego, odsłoniła je wicepremier Beata Szydło, która wcześniej uczestniczyła w posiedzeniu Senatu z okazji 20-lecia powołania Akademii im. Jakuba z Paradyża. Modlitwę przy pomniku posadowionym w centrum miasta poprowadził ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński.

21:11 / 15-09-2018

Gorzów Wlkp.: siatkarze wsparli akcję charytatywną Caritas „Kromka chleba”

Akcję charytatywną Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej pod hasłem „Kromka chleba Caritas”, która odbyła się 15 września w Gorzowie Wielkopolskim już po raz trzeci, wsparli siatkarze, wśród których był reprezentant Polski Sebastian Świderski. Ponad 50 wolontariuszy zbierało pieniądze na wsparcie świetlic środowiskowych dla dzieci.

12:12 / 14-09-2018

Gorzów Wlkp.: Ks. Nowosiadły – instruktor nordic walking, zainicjował Krąg Biblijny

Ks. Bogumił Nowosiadły MSF – instruktor nordic walking, zainicjował Krąg Biblijny w parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, w której rozpoczął drugi rok posługi duszpasterskiej.

16:42 / 09-09-2018

Gorzowska Caritas diecezji organizuje III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej

Już po raz trzeci w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się akcja charytatywna organizowana przez Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i Lubuski Związek Piłki Siatkowej. Rozgrywki piłkarskie pod hasłem „Kromka chleba Caritas” przeprowadzone zostaną w hali sportowej przy ul. Czereśniowej. Mecz zaplanowano na 15 września.

13:34 / 09-09-2018

VI Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski

Po raz szósty 15 września odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze będą słowa św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

16:06 / 04-09-2018

Gorzów Wlkp.: bp Lityński poświęcił nową siedzibę księgarni św. Antoniego

Ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński poświęcił 4 września nową siedzibę hurtowni i księgarni św. Antoniego, która znajduje się obecnie przy parafii katedralnej przy ul. Obotryckiej 10 w Gorzowie Wielkopolskim, której proboszczem jest ks. dr Zbigniew Kobus. Dyrektorem diecezjalnej księgarni św. Antoniego jest ks. Rafał Tur.

22:22 / 31-08-2018

Bp Socha: potrzebny jest nam rachunek sumienia

Potrzebny jest nam rachunek sumienia i potrzebna prawda o nas w obliczu Boga – powiedział bp senior diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Paweł Socha, podczas wieczornej Mszy św. przy katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 31 sierpnia w rocznicę gorzowskich wydarzeń, kiedy obok Białego Krzyża „Solidarności” w 1982 r. doszło do zamieszek i starć z milicją.

17:54 / 29-08-2018

Gorzów Wlkp.: w miejscu przedwojennej synagogi ustawiono tablicę ku pamięci społeczności żydowskiej

W miejscu przedwojennej synagogi znajdującej się przed II wojną światową w Landsbergu, obecnie Gorzowie Wlkp., ustawiono tablicę ku pamięci społeczności żydowskiej. Uroczystego odsłonięcia dokonali 29. sierpnia przedstawiciele Fundacji Dziedzictwa Żydowskiego i Gminy Żydowskiej oraz prezydent miasta Jacek Wójcicki.

13:33 / 02-08-2018

Bp Dajczak: kto mówi, że Bóg jest jego kumplem, nie wie, co mówi

– Ilekroć słyszę głosiciela ewangelii, który tak mówi, jakby znał wszystko i Bóg był jego kumplem, zawsze mi się rodzi brzydkie “człowieku, nie wiesz, o kim mówisz” – powiedział w homilii bp Edward Dajczak. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, od początku związany z inicjatywą Przystanek Jezus, przewodniczył Mszy dla ewangelizatorów w Kostrzyniu nad Odrą.

16:11 / 01-08-2018

Uczestnicy Przystanku Jezus oddadzą hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

“Chcemy upamiętnić w Godzinie W tych, którzy mimo zewnętrznych okoliczności zachowali wewnętrzną wolność” – powiedział KAI rzecznik ks. Mateusz Buczma, rzecznik Przystanku Jezus. Uczestnicy Przystanku Jezus i Pol’And’Rock Festival oddadzą hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

1 2 3 132
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.