Zielonogórsko-gorzowska

21 marca 2019 | 10:08

Zielona Góra: diecezja wprowadzi program prewencji przed wykorzystywaniem „Bezpieczny wypoczynek”

W siedzibie Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 20 marca odbyło się kolejne spotkanie Diecezjalnego Zespołu Roboczego dla Przygotowania Całościowego Programu Prewencji w Zakresie Ochrony Małoletnich. Trwają zaawansowane prace nad pierwszym programem: „Bezpieczny wypoczynek”, który ma na celu ochronę dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą.

21 marca 2019 | 08:47

Zielona Góra: Festiwal Życia w Zielonej Górze (zapowiedź)

Duchowa adopcja, spektakl kleryków, wystawa „Wybieram życie”, spotkanie o towarzyszeniu umierającym, prelekcje lekarzy i nauka pierwszej pomocy – to w największym skrócie program tegorocznego Festiwalu Życia, który odbędzie się od 24 do 29 marca w Zielonej Górze. To inicjatywa duszpasterstwa rodzin.

19 marca 2019 | 23:01

Bp Napierała: ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa

„Ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa” – podkreślił bp Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. odpustowej w parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze. Biskup senior diecezji kaliskiej przybył do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie trwa peregrynacja obraz św. Józefa z sanktuarium św. Józefa.

18 marca 2019 | 17:37

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: 41. pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Około tysiąca młodych ludzi z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej weźmie udział 24 marca w 41. Pielgrzymce na Jasną Górę. Maturzyści modlić się będą przed obrazem Matki Bożej i wezmą udział we Mszy św. odprawianej przez bp. Stefana Regmunta. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Napełnieni Duchem”.

17 marca 2019 | 15:15

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego

„Milczeć, walczyć, kochać” – to hasło peregrynacji obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu, która trwa w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obraz dotrze do ponad 60 parafii, a także szpitali, hospicjów i więzień.

16 marca 2019 | 17:21

Gościkowo-Paradyż: XXVI. Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów – etap diecezjalny

“Co oznaczało strząśnięcie prochu z nóg Apostołów w mieście, które nie chciało ich przyjąć?”, “Wymień dwa miasta, które nie podjęły nawrócenia i zasłużyły na Jezusowe ?” – z tymi i innymi pytaniami musieli zmierzyć się ministranci, którzy wzięli udział w diecezjalnym etapie XXVI. Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

16 marca 2019 | 15:00

Droga Krzyżowa Niezłomnych

W nocy z 15 na 16 marca odbyła się Droga Krzyżowa Niezłomnych wzorowana na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku trasa zaproponowana przez nowosolskich kapucynów miała 46,5 km i wiodła z miejscowości Kaszczor do Nowej Soli.

15 marca 2019 | 14:03

Świeca wielkanocna Caritas wesprze rodziny z Syrii i osoby starsze w parafiach

Jak co roku Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rusza z Wielkanocną Akcją Caritas i zamierza rozprowadzić 39 tys. świec na wielkanocny stół. Dochód wesprze potrzebujące rodziny z Syrii, a także osoby chore i starsze w parafiach.

11 marca 2019 | 11:42

Bp Lityński do wolontariuszy Caritas: na każdym z nas jest spojrzenie Boga

„Na każdym z nas jest spojrzenie Boga” – podkreślił bp Tadeusz Lityński, który spotkał się w wolontariuszami Parafialnych Zespołów Caritas, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w Domu „Uzdrowienie Chorych”.

09 marca 2019 | 13:11

Świebodzin: Dzień modlitwy i pokuty za nadużycia duchowieństwa w Kościele

W parafiach całej Polski, zgodnie z postanowieniem episkopatu, 8 marca odbyła się modlitwa wynagradzająca za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Mszy św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

1 2 3 144
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.