Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Zielonogórsko-gorzowska

18:23 / 21-02-2017

Zielona Góra: Debata walentynkowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, 21 lutego, na Uniwersytecie Zielonogórskim zorganizowało debatę walentynkową zatytułowaną: „CyberMiłość czyli szanse przetrwania wirtualnego zakochania…”.

14:37 / 19-02-2017

Bp Lityński wydał komunikat do wiernych z okazji tygodnia modlitw o trzeźwość

Ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński wystosował komunikat do wiernych z okazji rozpoczynającego się 26 lutego 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Komunikat czytany jest dziś we wszystkich kościołach diecezji.

10:26 / 19-02-2017

Kęszyca Leśna: poświęcenie ośrodka rekolekcyjnego „Lubuski Nazaret”

W Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza bp Tadeusz Lityński poświęcił diecezjalny ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy. Ma to być miejsce dla grup zorganizowanych, ale także wszystkich tych, którzy szukają ciszy i wytchnienia. W uroczystym poświęceniu budynku uczestniczyła minister Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

20:06 / 14-02-2017

Można zgłaszać kandydatów do nagrody „Człowiek Człowiekowi” Caritas

Można już składać wnioski o przyznanie nagród za szczególne osiągnięcia na polu działalności charytatywnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego. Chodzi o statuetkę „Człowiek Człowiekowi” przyznawaną przez biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

17:22 / 14-02-2017

Sulechów: akcja „Zakochani dla chorych”

Czy można połączyć walentynki i Światowy Dzień Chorego? Okazuje się, że tak! Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas istniejącego przy Zespole Szkół w Sulechowie, 14 lutego, zorganizowali akcję „Zakochani dla chorych”, aby pomóc chorym dzieciom.

16:10 / 14-02-2017

Bp Lityński podziękował pionierom Zielonej Góry za świadectwo wiary

W zielonogórskiej konkatedrze w samo południe odbyła się Msza św. z okazji obchodów Dnia Pionierów Zielonej Góry. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński, który podziękował im za świadectwo wiary w trudnych dla nich powojennych czasach.

15:22 / 11-02-2017

Bp Lityński: sakrament namaszczenia chorych jest dotykiem Bożej miłości

„Sakrament namaszczenia chorych jest dotykiem Bożej miłości, a chorzy w Kościele są wielką wartością” – powiedział ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński, podczas Mszy św. w 25. rocznicę obchodów Światowego Dnia Chorych w kościele. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Hierarcha przekazał pozdrowienia dla wspólnoty gorzowskiej i zapewnienie o modlitwie papieża Franciszka, u którego kilka dni temu był na audiencji.

21:46 / 07-02-2017

Zielona Góra: Trwa budowa Diecezjalnego Centrum Charytatywnego Caritas „Samarytanin”

Budowa Diecezjalnego Centrum Charytatywne Caritas „Samarytanin” w Zielonej Górze jest na coraz bardziej zaawansowanym etapie. Ma to być miejsce kompleksowej pomocy osobom ubogim i potrzebującym, a także przestrzeń dla ludzi chcących pomagać innym.

19:27 / 07-02-2017

Obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Już po raz dwudziesty piąty Kościół katolicki będzie obchodził Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości z udziałem księży biskupów odbędą się w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Głogowie i Nowej Soli.

22:42 / 02-02-2017

Bp Lityński: życie konsekrowane jest wspaniałym darem miłości Bożej

„Życie konsekrowane jest wspaniałym darem miłości Bożej” – mówił 2 lutego w oblackiej parafii pw. św. Józefa w Gorzowie Wlkp. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej osoby konsekrowane spotkały się na wspólnej modlitwie w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

1 2 3 113
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.