Zielonogórsko-gorzowska

15:48 / 15-05-2018

Paradyż: spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec

Małżeństwo i rodzina, migracje, Światowe Dni Młodzieży w Panamie to tematy spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec, które odbywa się w dniach 14-16 maja. W tym roku członkowie grupy spotkali się w Paradyżu na zaproszenie bp. Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego.

09:22 / 30-04-2018

Ze Świebodzina do Rokitna – pielgrzymka motocyklistów

Kilkuset motocyklistów wzięło udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklowej ze Świebodzina do Rokitna, która odbyła się 29 kwietnia. Organizatorami pielgrzymki są księża skupieni w Klubie Księży Motocyklistów „God’s Guards”.

13:52 / 06-04-2018

Bp Lityński: chcemy to miłosierdzie Pana rozdawać wszystkim potrzebującym

Chcemy to miłosierdzie Pana, którym On sam nas obdarowuje, rozdawać wszystkim potrzebującym mieszkańcom naszej diecezji i z poza jej granic – napisał bp Tadeusz Lityński w komunikacie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zachęca wiernych do wsparcia diecezjalnej Caritas.

12:40 / 06-04-2018

Bp Lityński: Dzisiaj potrzeba świadków miłości i miłosierdzia, którzy zmieniają świat

Dzisiaj potrzeba świadków miłości i miłosierdzia, którzy zmieniają świat – powiedział bp Tadeusz Lityński przed uroczystością wręczenia statuetki „Człowiek Człowiekowi”, która odbyła się 5 kwietnia w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

19:37 / 04-04-2018

Chrześcijański charakter Anglii dawnej i dziś – nowa książka

Nakładem Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ukazała się książka „Chrześcijański charakter Anglii dawnej i dziś”. Jej autorem jest prorektor ds. nauki Akademii im. Jakuba z Paradyża w tym mieście – prof. nadzw. Paweł A. Leszczyński, zarazem sekretarz Oddziału Gorzowskiego Polskiego Rady Ekumenicznej.

08:52 / 25-03-2018

Bp Lityński do nadzwyczajnych szafarzy: Jezus potrzebuje Twoich dłoni

„Jezus potrzebuje Twoich dłoni, Twojego serca” – zauważył bp Tadeusz Lityński zwracając się do 41 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyznaczył ich 24 marca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

10:22 / 20-03-2018

Kościół św. Józefa we Wschowie sanktuarium

Bp Tadeusz Lityński z dniem 19 marca podniósł kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wschowie do rangi sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Pocieszenia. To ósme sanktuarium w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

10:35 / 18-03-2018

Zielona Góra: Inauguracja obrad I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

„Przez wiarę i chrzest do świadectwa” – to hasło I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. 17 marca w Zielonej Górze odbyła sesja inauguracyjna. Odbył się warsztat pastoralny i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Swoje dekrety odebrało ponad 200 osób, które wezmą udział bezpośrednich obradach.

14:10 / 12-03-2018

W sobotę sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem „Przez wiarę i chrzest do świadectwa” odbędzie się 17 marca w Zielonej Górze. Liturgię pod przewodnictwem bp. Tadeusz Lityńskiego poprzedzi warsztat pastoralny i procesja ulicami miasta z księgą Ewangelii oraz relikwiami patronów parafii.

13:30 / 11-03-2018

Gościśkowo-Paradyż: diecezjalny etap konkursu biblijnego dla ministrantów

Etap diecezjalny 25. Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów odbył się 9 i 10 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Tym samym znamy finalistów diecezji zielonogórsko-gorzowskie. W majowym finale ogólnopolskim weźmie udział 17 diecezji.

1 2 3 130
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.