Zielonogórsko-gorzowska

19 stycznia 2019 | 08:07

Gorzów Wlkp.: inauguracja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Od nabożeństwa w tymczasowej gorzowskiej kaplicy katedralnej rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. 18 stycznia wspólnie modlili się chrześcijanie z Polski i Niemiec.

18 stycznia 2019 | 18:01

Diecezja zielonogórsko-gorzowska założyła konto na Twitterze

„Media społecznościowe traktujemy jako narzędzie do przekazywania Dobrej Nowiny” – powiedział bp Tadeusz Lityński. Diecezja zielonogórsko-gorzowska założyła konto na Twitterze.

17 stycznia 2019 | 10:06

Tydzień Ekumeniczny w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (zapowiedź)

W ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaplanowano kilka nabożeństw ekumenicznych. Wezmą w nich udział duchowni i wierni różnych Kościołów chrześcijańskich.

16 stycznia 2019 | 19:49

Głogów: I. Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym (zapowiedź)

Już 16 lutego odbędą się I. Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i prezydent Głogowa.

15 stycznia 2019 | 13:13

Nadgraniczna kolęda u studentów Słubic i Frankfurtu nad Odrą

Kolęda u studentów studiujących na Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą to już tradycja. W styczniu odwiedza ich kapłan z Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos” w Słubicach”.

14 stycznia 2019 | 09:15

Bp Lityński: Przez młodych przemawia Duch Święty

„Przez młodych przemawia Duch Święty” – przypominał bp Tadeusz Lityński przy okazji spotkania opłatkowego z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Zielonej Górze. KSM diecezji zielonogórsko-gorzowskiej obchodzi w tym roku 25-lecie.

13 stycznia 2019 | 17:24

Bp Socha: chrzest był i jest dla nas darem

„Chrzest był i jest dla nas darem. Można go nazwać ‘cudownym prezentem’, ale często jest darem nieotwartym” – powiedział bp senior Paweł Socha 13 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Tego dnia odbyło się tu spotkanie opłatkowe wspólnot Domowego Kościoła z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

12 stycznia 2019 | 16:54

Bp Socha: kto słucha Boga jak Maryja, umie także słuchać innych ludzi

„Kto słucha Boga jak Maryja, umie także słuchać innych ludzi” – mówił bp Paweł Socha podczas spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja, które odbyło się 12 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

12 stycznia 2019 | 14:58

Bp Lityński: źródłem naszej mocy staje się ufna modlitwa

„Źródłem naszej mocy staje się ufna modlitwa” – przypomniał bp Tadeusz Lityński podczas spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej. 12 stycznia w Krośnie Odrzańskim wzięło w nim udział ponad sto osób z różnych zakątków diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

11 stycznia 2019 | 10:09

Bp Lityński: Potrzebujemy nie tylko przyjąć Słowo Boże, ale także tym Słowem żyć

„Potrzebujemy nie tylko przyjąć Słowo Boże, ale także tym Słowem żyć” – powiedział bp Tadeusz Lityński podczas spotkania Gorzowskiego Duszpasterstwa Nauczycieli. 10 stycznia pedagodzy z nad Warty tym razem przełamali się opłatkiem.

1 2 3 137
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.