Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Zielonogórsko-gorzowska

11:11 / 20-09-2017

Co dalej z gorzowską katedrą?

O pierwszym ordynariuszu diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Sł. Bożym bp. Wilhelmie Plucie, znaczeniu katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w życiu gorzowian, pamiątkach i planach architektonicznych dotyczących fary, rozmawiali 19 września duchowni, historyk i konserwator zabytków, podczas konferencji w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.

12:25 / 17-09-2017

Międzyrzecz: V Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski

„Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża” – to hasło tegorocznej V Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Z mężczyznami z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 16 września spotkał się bp senior Adam Dyczkowski.

20:06 / 15-09-2017

Międzyrzecz: jutro piąta Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Piąta Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę 16 września. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża”. Z uczestnikami wydarzenia spotka się bp senior Adam Dyczkowski.

15:30 / 12-09-2017

Gorzów Wlkp.: ponad 3 mln zł na remont katedry od rządu

Ponad 3 mln zł na remont zniszczonej przez pożar katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim przekazał polski rząd. Wojewoda lubuski Władysław Dajczak wręczył 12 września na ręce ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp. Tadeusza Lityńskiego zarządzenie premier Beaty Szydło zwiększające środki w budżecie wojewody w wys. ponad 3,3 mln zł, z przeznaczeniem na renowację wieży i organów.

13:12 / 12-09-2017

Gorzów Wlkp.: Caritas zaprasza na charytatywny mecz „Kromka chleba” (zapowiedź)

II Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej „Kromka chleba” odbędzie 17 września w Hali Sportowej przy ul. Czereśniowej 4 w Gorzowie Wlkp. Zagrają nie tylko siatkarze, ale też sportowcy, znani gorzowianie, a także duszpasterz sportowców. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom z potrzebujących rodzin. Mecz organizuje Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wspólnie z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej.

13:10 / 11-09-2017

Międzyrzecz: Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn już po raz piąty (zapowiedź)

Piąta Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę 16 września. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża”. Z uczestnikami wydarzenia spotka się bp senior Adam Dyczkowski.

10:54 / 11-09-2017

Żary: Dom Samotnej Matki ma 25 lat

Dom Samotnej Matki prowadzony przez żarskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta świętuje ćwierć wieku. Z tek okazji przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbył się festyn pod hasłem „Stawiamy na rodzinę”. Wcześniej odbyła się Msza św. i uroczysta gala w której wziął udział bp Tadeusz Lityński.

13:40 / 09-09-2017

Bp Lityński: czym jest budowanie świątyni Ducha Świętego?

– „Budowanie tej świątyni, która jest świątynią Ducha Świętego nie kończy się na żadnym etapie ludzkiego życia” – mówił podczas uroczystości 100-lecia kościoła pw Wniebowzięcia NMP w Żarach. 9 września 1917 roku biskup wrocławski Adolf Bertram konsekrował świątynię.

14:08 / 05-09-2017

Diecezja zielonogórsko–gorzowska: peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Przez miesiąc, od 8 września diecezję zielonogórsko-gorzowską, nawiedzi figura Matki Bożej Fatimskiej. Towarzyszyć jej będzie międzynarodowa ekipa misjonarzy. Figura przywieziona zostanie do wybranych parafii diecezji, a ostatniego dnia peregrynacji nawiedzi sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

09:11 / 05-09-2017

Bp Lityński do uczniów: odkrywajcie talenty dane od Boga

Inauguracja roku szkolnego w województwie lubuskim odbyła się w tym roku w Drezdenku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, którym przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Biskup zielonogórsko-gorzowski życzył uczniom, aby nowy rok szkolny był okazją do odkrywania talentów danych im przez Boga.

1 2 3 123
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.