Światowy Dzień Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

kk, Gorzów Wlkp., 2016-02-11

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypadające 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody Dnia, z udziałem biskupów, odbyły się w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie.

Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostały odprawione w wielu parafiach całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ordynariusz diecezji, bp Tadeusz Lityński, przewodniczył Mszy św. w intencji cierpiących i pracowników służby zdrowia w głogowskim szpitalu, a później odwiedził chorych kilku oddziałów.

– W relacji do osób chorych nie tylko ważna jest wiedza medyczna, ale jednocześnie wrażliwość serca, praktyka miłości i świadectwo wiary – powiedział w homilii bp Tadeusz Lityński.

– Bardzo ważną szkołą mojego duszpasterstwa była posługa w głogowskim szpitalu, kiedy pracowałem jako wikariusz w parafii NMP Królowej Polski. Za tę posługę, z perspektywy czasu, jako biskup, bardzo Panu Bogu dziękuję. Jestem wdzięczny za to wszystko, czego wśród chorych doświadczyłem. W tym czasie zetknąłem się również z posługą Cichych Pracowników Krzyża – kontynuował hierarcha.

W Gorzowie Wlkp. z chorymi modlił się bp Paweł Socha, który najpierw odprawił Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w kościele Pierwszych Męczenników Polski. Później modlił się z chorymi w Hospicjum św. Kamila, a na koniec odwiedził szpital przy ul. Deckerta.

Natomiast w zielonogórskim szpitalu Mszy św. przewodniczył bp Stefan Regmunt, który odwiedził także Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook