Paradyż: abp Józef Michalik na Paradyskich Dniach Duszpasterskich

wm, Paradyż, 2016-02-17

Abp Józef Michalik, metropolita przemyski, będzie gościem podczas Paradyskich Dni Duszpasterskich w diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, które odbywać się będą 19 i 20 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym. Tematyka zimowej edycji spotkań nawiązywać będzie do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej wyjaśnił, że każdego dnia konferencji będzie realizowany ten sam program, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim duchownym diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 od wspólnej modlitwy brewiarzowej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie abp Józef Michalik wygłosi dwa referaty: „W obliczu 1050-lecia Chrztu Polski, co mówi Duch do biskupa i prezbitera?” i „W obliczu 1050-lecia Chrztu Polski, co mówi Duch do Kościoła w Polsce, w diecezji i w parafii?”.

Po wykładach przewidziana jest dyskusja, a ostatnia część spotkania zostanie poświęcona omawianiu bieżących spraw diecezji.

Paradyskie Dni Duszpasterskie odbywają się dwa razy w roku, latem i zimą. Wpisują się w roczny cykl spotkań formacyjnych dla duchowieństwa. Oprócz Paradyskich Dni Duszpasterskich przeznaczonych dla wszystkich księży formacja ma miejsce również w mniejszych grupach: spotkania dziekanów i wicedziekanów, studium dla proboszczów oraz kandydatów na proboszczów, spotkania wikariuszy, spotkania dla neoprezbiterów, czyli najmłodszych duchownych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook