Gorzów Wlkp.: setki wiernych przywitało symbole ŚDM na bulwarze nad Wartą

wm, Gorzów Wlkp., 2016-02-21

Setki wiernych, w strugach deszczu przywitało 21 lutego symbole Światowych Dni Młodzieży, które przypłynęły statkiem na nadwarciański bulwar w Gorzowie Wielkopolskim. Tu rozpoczęła się peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej symbolizujących czas spotkania z papieżem Franciszkiem.

Krzyż i Ikona Matki Bożej podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II przyjmowane będą w dużych miastach diecezji zielonogórsko–gorzowskiej do 4 marca.

Znaki przywitali ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Tadeusz Lityński, kapłani diecezjalni oraz przedstawiciele władz miejskich oraz wojewódzkich, Poczty Sztandarowe Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru oraz harcerze.

Bp Tadeusz Lityński powiedział, że znajdujemy się obecnie pod znakiem Krzyża, w roku szczególnym - jubileuszu Chrztu Polski. „Chcemy w tej gorzowskiej ziemi rozpocząć przemarsz przez miasto z modlitwą we wszystkich intencjach diecezji ale nade wszystko młodych ludzi. To będzie szczególny znak, świadectwo dołączenia naszej wspólnoty do tych wszystkich przygotowujących się w Polsce na spotkanie z Franciszkiem” – powiedział biskup.

Zwrócił także uwagę, że znaki ŚDM - to bezpośrednie relikwie św. Jana Pawła II, bo to on obejmował swoimi dłońmi ten Krzyż, spoglądał blisko na Ikonę. „Pamiętajmy także o jego wizycie na tej ziemi w 1997 r. i szukajmy pomocy przez jego wstawiennictwo” - zaapelował biskup.

Z bulwaru wyruszyła procesja Drogi Krzyżowej ulicami miasta do kościoła pw. Maksymiliana Marii Kolbego. Tam rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Po Mszy św. rozpocznie się czuwanie modlitewne przy Krzyżu i Ikonie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook