Diecezja zielonogórsko–gorzowska włącza się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”

wm, Gorzów Wielkopolski, 2016-03-01

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, diecezja zielonogórsko-gorzowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana" zaplanowanej na 4 i 5 marca. Przez całą dobę będzie trwała nieustanna modlitwa podejmująca ważne aktualne intencje.

Wierni modlić się będą m.in. o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie, za Ojczyznę, o wolność dla prześladowanych chrześcijan, za małżeństwa i rodziny, za młodzież i w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, za chorych i cierpiących, za dzieło ewangelizacji w Kościele powszechnym i w diecezji.

W parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej modlitwy prowadzone będą: w piątek 4 marca od godz. 15 do 22. Rzecznik prasowy kurii ks. Andrzej Sapieha poinformował, że w zależności od możliwości danej wspólnoty w programie oprócz Mszy św. znajdą się: Godzina Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, celebrowanie sakramentu pokuty i pojednania, Droga Krzyżowa, Różaniec, Apel Jasnogórski.

Następnego dnia odbędzie się całonocne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 22 i potrwa do 7 rano. Modlitwa całonocna będzie trwać w wyznaczonych kościołach diecezji ze szczególnym uwzględnieniem kościołów stacyjnych Roku Jubileuszowego. W każdym z nich zostanie w tym czasie zorganizowany stały dyżur spowiedników.

Od godz. 7 do 15 będzie trwałą sztafeta modlitewna. Czas ten zostanie podzielony pomiędzy poszczególne parafie każdego dekanatu w taki sposób, aby utworzył się nieprzerwany „łańcuch” modlitwy. W każdej parafii modlitwa powinna trwać dwie godziny.

W bulli Misericordiae Vultus ogłaszającej trwający obecnie Jubileusz Miłosierdzia Franciszek napisał m.in.: „Inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która jest prowadzona w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wielu ludzi znów będzie korzystać z sakramentu pojednania, a wśród nich wiele osób młodych. W tym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, do przeżywania żarliwej modlitwy oraz nadania sensu własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo postawmy w centrum sakrament pojednania, ponieważ pozwala nam przekonać się namacalnie o wielkości miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego".

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook