Świebodzin: obchody Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

kk, Zielona Góra, 2016-03-30

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia, w świebodzińskim sanktuarium odbędą się diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia połączone ze świętem patronalnym diecezjalnej Caritas.

Uroczystościom będzie przewodniczył bp Paweł Socha. Natomiast bp Tadeusz Lityński tego samego dnia spotka się na Jasnej Górze z maturzystami z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, którzy tradycyjnie w tym dniu pielgrzymują do Częstochowy.

W związku z diecezjalnymi obchodami Jubileuszu Miłosierdzia bp Tadeusz Lityński skierował do wiernych specjalne zaproszenie.

„W trwającym Roku Jubileuszowym zostaliśmy wezwani przez papieża Franciszka, aby zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim, którzy włączają się w czynne przeżywanie Roku Świętego. Dziękuję za pielgrzymowanie do Bram Miłosierdzia otwartych w kościołach naszej diecezji, za odprawione rekolekcje, za sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania, pełnienie uczynków miłosierdzia i podejmowanie choćby najmniejszych postanowień, które kształtują charakter i pozwalają owocnie przeżyć Wielki Post” – napisał do diecezjan bp Lityński.

„Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza moim młodym przyjaciołom, za pobożne trwanie przy znakach Światowych Dni Młodzieży podczas ich peregrynacji w naszej diecezji, a także za podjęte przygotowania do uczestnictwa tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Dziękuję także za włączenie się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”, przez którą doświadczyliśmy jedności z Ojcem Świętym i całym Kościołem powszechnym” – czytamy w komunikacie.

Bp Lityński zaprosił też wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie do udziału w diecezjalnych obchodach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. "Do wspólnej liturgii w dniu ich święta zapraszam szczególnie wszystkich pracowników, wolontariuszy i sympatyków Caritas, a także rodziców, rodzeństwo i przyjaciół tegorocznych maturzystów z naszej diecezji, którzy tradycyjnie tego dnia pielgrzymować będą na Jasną Górę” - napisał biskup.

Uroczystości w Świebodzinie rozpoczną się pod pomnikiem Chrystusa Króla, skąd o godz. 12.00 wyruszy procesja do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy przejdą w milczeniu przez Bramę Miłosierdzia, a następnie wezmą udział we mszy św. Po jej zakończeniu zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wspólne świętowanie przedłuży agapa na placu przykościelnym.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook