Dla ducha

Wielki Tydzień w Kościele katolickim 2016-03-21

Okres Wielkiego Tygodnia i przypadające w tym tygodniu Triduum Paschalne to dla chrześcijan najświętszy czas w roku.

Więcej...

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2015-04-05

Wielkanoc zaczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ją liturgia światła. Na zewnątrz kościoła kapłan święci ogień, od którego następnie zapala się Paschał - wielką woskową świecę, która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa.

Więcej...

O. Józef Augustyn SJ: każdy ksiądz spowiada tak, jak sam się spowiada 2015-04-01

Niech miłosierdzie będzie tym większe, im większy jest upadek moralny penitenta - podkreślał w swoim nauczaniu św. Jan Paweł II - pisze dla KAI o. Józef Augustyn SJ. Według jego oceny w konfesjonale ujawnia się w całej pełni stan wiary i człowieczeństwa spowiednika. Znany jezuicki kierownik duchowy pisze o konfesjonale jako miejscu szacunku, delikatności i intymności

Więcej...

Tajemnica Krzyża 2011-04-20

Adoracja krzyża stanowi centralny punkt liturgii Wielkiego Piątku. Krzyż nas rozdziela, gdy przed nim uciekamy. Krzyż nas jednoczy, gdy z wiarą go przyjmujemy – naucza bp Zbigniew Kiernikowski.

Więcej...

Potrzebujemy Paschy 2011-04-19

Własnymi siłami nie zbudujemy komunii z Bogiem i drugim człowiekiem. Dlatego potrzebujemy Paschy, czyli gwałtownego przejścia Boga, który nas przeprowadzi przez śmierć do życia.

Więcej...

Za uwolnienie od lęku... 2011-03-30

Modlitwa dziękczynna za uwolnienie od lęku, napisana przez o. Jana Górę.

Więcej...

Modlitwa w drodze – tego słuchajcie! 2011-03-11

Modlitwa w drodze to propozycja dla wszystkich, którzy w swoim intensywnym, pełnym pośpiechu życiu szukają przestrzeni do spotkania z Bogiem.

Więcej...

Czas refleksji nad kondycją człowieka 2011-03-11

Czy nazbyt często nie zapominamy o codziennej modlitwie, o pogłębianiu naszego życia religijnego? O ciągłej potrzebie refleksji nad kondycją człowieka napisał w liście na Wielki Post biskup Jan Tyrawa.

Więcej...

Namaluj obraz... 2011-02-22

Dziś mija 80 lat od pierwszego objawienia Pana Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Więcej...

Biblia króla Jakuba w teatrze 2011-02-20

Ze sceny londyńskiego teatru Globe, gdzie przed czterema wiekami wystawiano sztuki Szekspira, po raz pierwszy w jego historii zostanie odczytane całe Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Więcej...
Następna »
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook