Modlitwa wiernych – 24 maja 2009

o. Tomasz Szyszka SVD / ju., 2009-05-23

Przez Chrystusa, który wstąpił do nieba i siedzi po prawicy Ojca, przedstawmy dobremu Bogu nasze potrzeby, prosząc, by wszyscy ludzie poznali Jego miłość.

1. Módlmy się za wszystkich chrześcijan, dziś szczególnie za Kościół w Chinach, by doświadczyli mocy łaski Bożej i zostali napełnieni nadzieją i radością Ducha Świętego.

2. Módlmy się za Ojca Świętego, wszystkich pasterzy Ludu Bożego, za misjonarzy i misjonarki, by wspierani świadectwem i wstawiennictwem męczenników za wiarę, głosili Dobrą Nowinę wszystkim narodom.

3. Módlmy się za wszystkich rządzących państwami, by uznali, że „Bóg jest Królem całej ziemi” i respektowali niezbywalne prawo każdej osoby do godnego życia i wolności religijnej.

4. Módlmy się za ludzi młodych, by Bóg dał im światłe oczy serca, pozwolił odkrywać prawdziwą wartość wszystkich rzeczy oraz wezwał i uzdolnił wielu z nich do dzielenia życia z Chrystusem na drodze powołania kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Prośmy o licznych i dobrych kapłanów i siostry zakonne dla ludu chińskiego.

5. Módlmy się za zmarłych N.N. oraz za tych, którzy oddali swe życie w Chinach, świadcząc o Chrystusie, by Pan, który wstępuje do nieba, przyjął ich do chwały i radości Ojca.

6. Módlmy się za nas, świętujących wniebowstąpienie Pańskie, byśmy – wdzięczni za dzieło Odkupienia i dar wiary – żarliwą modlitwą i ofiarą wspierali Kościół prześladowany i wypraszali łaskę poznania Trójjedynego Boga tym, którzy jeszcze nie przyjęli Jego miłości.

Wszechmogący Boże, Ty poddałeś wszystko Twemu umiłowanemu Synowi, wysłuchaj nasze prośby i spraw, byśmy idąc przez ziemię drogą Ewangelii i Bożych przykazań, wraz z wieloma naszymi siostrami i braćmi różnych narodów doszli do nieba. Przez Chrystusa Pana naszego.

Komentarze (2)

kamila5214

7 lat, 7 miesięcy temu

fajne

Odpowiedz

olka0987654321

7 lat, 7 miesięcy temu

fajne ale czy macie modlitwe wiernych na 19.06.2009r????? ;(

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook