Do Poznania wrócili studenci-misjonarze z Ziemi Świętej
20 sierpnia 2010 | 14:34 | ms/sm Ⓒ Ⓟ
Piętnastu studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego wróciło do Poznania z wolontariatu misyjnego w Ziemi Świętej. – Przez ponad miesiąc przebywaliśmy na Górze Oliwnej w Jerozolimie pracując na rzecz domu dziecka prowadzonego przez siostry elżbietanki – powiedział KAI ks. Paweł Skrzypczak, opiekun grupy studentów.
Ks. Skrzypczak, na co dzień ekonom poznańskiego seminarium duchownego podkreśla, że obecność młodych wolontariuszy z Polski odbierana była przez tamtejszych chrześcijan bardzo pozytywnie. – Nasza obecność była im bardzo potrzebna, bo stawała się potwierdzeniem, że ich troska o miejsca święte ma sens i jest konieczna – podkreśla ks. Skrzypczak.
W czasie pobytu w Jerozolimie studenci wykonywali różne prace remontowe. – Odnawialiśmy bramy i kraty w oknach, uszczelniliśmy dach, porządkowaliśmy pomieszczenia gospodarcze – wymienia ks. Skrzypczak. Studenci pomagali też w kuchni sióstr elżbietanek i w ogrodzie, porządkowali zabawki i przybory szkolne w domu dziecka, odmalowali łóżka dzieci, a nawet opiekowali się dziećmi, które pozostały w sierocińcu. Pozostały czas wypełniony był modlitwą, a w dni świąteczne studenci mieli okazję pielgrzymować do miejsc świętych.
Młodzi misjonarze wrócili pełni radości, głęboko poruszeni tym, czego tam doświadczyli. – Na Górze Oliwnej doświadczyłam tyle, że ciężko o tym powiedzieć w kilku słowach – dzieli się swoimi wrażeniami Joanna Molewska, studentka piątego roku biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
– Dziękuję Bogu za ogromne serce sióstr, za ich niesamowite świadectwo życia, za uśmiechnięte oczy dzieci, wspólną zabawę z nimi, za litry potu wylane przy pracy, za wspólne rozmowy, modlitwę i za każde spotkanie z drugim człowiekiem – podkreśla Molewska. Studentka z Akademickiego Koła Misjologicznego dodaje też, że podczas podobnych doświadczeń człowiek odkrywa, że może dać z siebie o wiele więcej niż mu się wydaje. – Daje to tyle radości! – podkreśla młoda misjonarka.
Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu istnieje od 1926 roku. W ostatnich latach zrealizowało interesujące projekty misyjne w Kazachstanie i na Wyspach Zielonego Przylądka na Atlantyku. Dzięki wzajemnej wymianie studentów powstała także pierwsza w języku polskim książka o Wyspach Zielonego Przylądka. Fundusze przeznaczane na projekty są rezultatem całorocznej pracy członków Koła, m.in. rozprowadzania książek, ręcznie malowanych butelek na wodę święconą czy wykonywania palm na Niedzielę Palmową.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.