Do Sejmu trafiło ponad 200 tys. podpisów pod projektem „StopLGBT”
09 listopada 2020 | 18:00 | lk / pz | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Ponad dwieście tysięcy wymaganych podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT” zakazującej organizowania tzw. parad równości złożyli w poniedziałek w biurze podawczym Sejmu przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina.
Aby Sejm zajął się projektem obywatelskim, jego wnioskodawcy muszą zebrać przynajmniej 100 tys. ważnych podpisów.
W złożonym dziś wraz z podpisami projekcie Fundacja Życie i Rodzina domaga się zakazu organizowania parad równości, na których swoje postulaty głoszą środowiska LGBT.
Zdaniem autorów inicjatywy obywatelskiej, ruch LGBT „z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego” a promocję swoich pomysłów przeprowadza, manifestując „w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa”.
Projekty wysuwane przez organizacje LGBT są sprzeczne m.in. z polską Konstytucją i prawem rodzinnym – zaznacza Fundacja Życie i Rodzina. Informuje też, że strategia wprowadzenia tzw. „równości małżeńskiej” w Polsce, zaplanowana i rozłożona w czasie, zakłada jeden główny cel: umożliwienie zawierania ślubów jednopłciowych oraz przyznanie parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.
W opinii Fundacji, tylko aktywność obywateli może zapobiec rozkładowi porządku moralnego, jaki od dziesiątek lat ma miejsce w Europie Zachodniej. Dlatego FŻiR organizuje obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop LGBT”, której celem jest „zakaz szerzenia homopropagandy na ulicach polskich miast”.
Podpisy pod projektem zbierane były na ulicach wielu polskich miast oraz przed kościołami niektórych diecezji. Nie wszyscy biskupi diecezjalni wyrazili zgodę na promowanie projektu na terenach kościelnych. Tak uczynił m.in. metropolita poznański i przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki (w liście do proboszczów z 16 września br.).
Z kolei np. biskup elbląski Jacek Jezierski zaznaczył, że choć powodem projektu modyfikacji ustawy jest bluźnierczy i często obsceniczny charakter zgromadzeń środowisk LGBT, to należy pamiętać, że wprowadzanie zmian w prawie o zgromadzeniach dotyka podstawowych praw i swobód obywatelskich.
„Zaostrzenie ustawy może kiedyś zostać wykorzystane do ograniczenia zgromadzeń o charakterze liturgicznym, procesji, pielgrzymek, a także zgromadzeń o charakterze narodowym i patriotycznym” – napisał bp Jezierski w komunikacie diecezjalnym z 15 września br.
Do akcji zbierania podpisów przyłączyły się natomiast parafie m.in. w diecezji radomskiej i szczecińsko-kamieńskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.