Do 30 września nabór wniosków o stypendia im. Jana Pawła II
22 września 2016 | 09:05 | CMJPII, mip Ⓒ Ⓟ
Do 30 września warszawscy studenci mogą składać wnioski o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Osoby, które w odpowiednim czasie poprawnie złożą wniosek, mają szansę uzyskać stypendium w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie. Dotychczas z programu skorzystało już kilka tysięcy uczących się w stolicy uczniów i studentów.
Jedną ze stypendystek jest Agnieszka, która została wyróżniona za dobre wyniki, zaangażowanie w wolontariat oraz pracę w kołach naukowych. „Od momentu otrzymania stypendium biorę udział w szkoleniach, konferencjach i wyjazdach wymagających większego wkładu finansowego, bez którego formalne uczestnictwo w nich jest niemożliwe. Nie ukrywam, że studentom daje to ogromne możliwości w tym obszarze” – opowiada.
Patryk od ponad siedmiu lat jest wolontariuszem i działa głównie w obszarze związanym z dziećmi i młodzieżą, które pochodzą z „trudnych” rodzin oraz z tymi, którym grozi wykluczenie społeczne. „Wielu studentów, do których dociera informacja o stypendiach m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, myśli: przecież ja nie mam dużych osiągnięć, na pewno mi się nie uda. Też tak myślałem, a jednak jestem już od trzech lat stypendystą. Niezbędnym kryterium, aby otrzymać stypendium, jest średnia z ocen (z ostatniego roku) powyżej 3,5 oraz dochód rodziny. Każda pozostała aktywność działa tylko na naszą korzyść” – zachęca rówieśników do udziału w programie stypendialnym Centrum Myśli Jana Pawła II.
O udział w Programie Stypendialnym mogą się ubiegać ci, którzy dobrze się uczą, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne, a dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1100 zł miesięcznie.
Każdego roku przyznawanych jest blisko 600 stypendiów uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom uczącym się w Warszawie. Listy stypendystów ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów, dla których termin składania wniosków upłynął 31 lipca, są już opublikowane na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II.
– Program Stypendialny, który od ponad dekady realizujemy, ma już swoją renomę. W Centrum Myśli Jana Pawła II bliskie jest nam papieskie wezwanie sprzed lat „do Was, Młodych, należy przyszłość. Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie się teraźniejszością” – mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. – Jestem przekonany, że zarówno same stypendia, jak i specjalny program dla stypendystów, pozwalają młodym ludziom na rozwój i realizację ich talentów i pasji, które przynoszą wiele dobrego im samym i całemu społeczeństwu. A wszystko w duchu papieskiej nauki i troski o młodych, jako „nadziei tego świata” – dodaje.
Tak to widzi również Agnieszka. „Stypendium otworzyło mi wiele dróg działania. Miałam możliwość zaangażowania się w wybrane przez siebie aktywności. Mogłam wziąć udział w szkoleniach wyjazdowych, przeprowadzić własne projekty, koordynować duże grupy wolontariuszy, miałam też kontakt z mediami i wiele, wiele innych. Dało mi to też wiele wspaniałych znajomości. Stypendyści to świetne osoby, z pasją, charyzmą i chęcią do działania!” – mówi stypendystka.
W ramach prowadzonego od ponad 10 lat największego samorządowego Programu Stypendialnego w Polsce, Warszawa wsparła już kilka tysięcy uczniów i studentów uczących się w stolicy.
Termin składania wniosków dla studentów mija 30 września 2016 r. Kandydat, który chce ubiegać się o stypendium, musi najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl, a następnie złożyć go wraz z wymaganymi załącznikami (osobiście lub listownie – liczy się data stempla pocztowego) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.