Dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach

ms, ju., Łabunie, 2010-10-28

Dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach Fot. fmmlabunie.pl

Barokowy pałac w Łabuniach został zbudowany w XVIII w. z inicjatywy Jana Jakuba Zamoyskiego. W 1922 r. pałac przekazany został zgromadzeniu.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

Charakterystyka

Misją domu jest opieka nad siostrami starszymi i chorymi i prowadzenie Domu Rekolekcyjnego.

Barokowy pałac z oficynami w Łabuniach został zbudowany w XVIII w. z inicjatywy Jana Jakuba Zamoyskiego ówczesnego właściciela Łabuń. Jest przykładem charakterystycznego dla tego czasu założenia przestrzennego z usytuowanymi w jednej osi: dziedzińcem pałacem i parkiem. W późniejszym czasie był zamieszkiwany także przez inne szlacheckie rody, m.in. Tarnowskich i Szeptyckich.

W 1922 r. hr. Aleksander Szeptycki przekazał pałac wraz z przyległościami Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Na przestrzeni lat siostry prowadziły tu ochronkę dla dzieci, dom samotnej matki, przedszkole, a obecnie dom rekolekcyjny, który jest miejscem spotkań różnych grup i wspólnot, miejscem zaczerpnięcia tak sił fizycznych jak i duchowych. W parku znajduje się także cmentarz, który jest miejscem pochówku fundatorów z rodu Szeptyckich i sióstr. Jest to także miejsce pochówku bł. Stanisława Kostki Starowieyskiego – propagatora Akcji Katolickiej na Zamojszczyźnie – beatyfikowanego przez papieża Jana Pawła II pośród 108 męczenników II wojny światowej.

Informacje dla pielgrzyma

Dojazd

Z Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego ( ok. 11 km).

Nocleg

70 miejsc noclegowych, w pokojach od 3–7 osobowych, z możliwością całodziennego wyżywienia. Na miejscu kaplica, sala konferencyjna, stołówka. Ceny do uzgodnienia indywidualnie.

Uroczystości

26 sierpnia – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej (odpust)

Szczególnie ważne

Możliwość przyjazdu zorganizowanych grup, ale także pobytu indywidualnego. Doskonałe miejsce na przeżywanie rekolekcji, czy dni skupienia.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Parkowa 33, 22-437 Łabunie, diecezja zamojsko-lubaczowska; Kontakt: tel.: 84/611 30 52, e-mail: lab_mis@fmm.opoka.org.pl, http: www.fmmlabunie.pl.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

JEŻELI CHCESZ, ŻEBY W NASZYM SERWISIE POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O DOBRYM MIEJSCU, KTÓREGO JESZCZE NIE MA W NASZEJ BAZIE, SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DZIAŁEM MARKETINGU: marketnig@ekai.pl, tel. (+48 22)838 80 62-64

Komentarze (10)

Halej Kazimierz

5 lat, 1 miesiąc temu

Szczęść Boże!
Szukam informacji :w jakich godzinach są odprawiane Msze Święte w Waszej kaplicy.

Odpowiedz

s. Stanisława

3 lata, 6 miesięcy temu

Msze św. w naszej kaplicy:
w niedzielę o godz. 8.00
a dzień powszedni: o 6.45
Szczęść Boże !

Odpowiedz

Aga

3 lata, 4 miesiące temu

Czy jeżdzą siostry na misje, mam na mysli kraje trzeciego świata lub coś w tym rodzaju? Jeżeli tak, chciałabym w skrócie wiedziec jak to sie odbywa. Z gory dziekuję i pozdrawiam:)

Odpowiedz

Siostry FMM

3 lata temu

Nasze Zgromadzenie jest międzynarodowe i misyjne. Siostry pochodzą z 80 narodowości i pracują w 76 krajach świata. Po czasie formacji i rozeznaniu Siostra otrzymuje posłanie misyjne przy ślubach wieczystych. Polecam stronę FMM w Polsce, tom można więcej szczegółów wyczytać. Pozdrawiamy - Siostry FMM

Odpowiedz

Kwiek

2 lata, 11 miesięcy temu

Byłem w waszym klasztorze w latach 90 tych na pogrzebie siostry z domu Salamon (nie pamiętam nic więcej bo zwracaliśmy się do niej Ciocia Zakonnica). Czy mógłbym odwiedzić jej grób. Wiem że spoczywa w przyklasztornym cmentarzyku sióstr w łabuniach. Wcześniej siostry przebywały w Klemensowie.
Zbigniew Kwiek Rzeszów

Odpowiedz

Jan Makara

2 lata, 2 miesiące temu

Szczęść Boże
Mieszkałem z rodzicami w Michalowie. Tam chodziłem do SP. W latach 1955-62. Początkowo mieszkaliśmy w parku i przez to moi rodzice mieli większy kontakt z klasztorem. Do Pierwszej Komunii doprowadziła nas Siostra Cherubina. Chciałbym wiedzieć jakie były jej dalsze losy i czy jeszcze żyje. Ja prowadzę stronę www o Michalowie, gdzie jest także opisany klasztor i kaplica. Chciałbym uzyskać więcej informacji o klasztorze w Klemensowie. Czy mógłbym dostać e-mail do kogoś, kto by mógł mi w tym pomóc. Strona www.michalow1.za.pl. (e-mail: perkunžahoo.dk) Pozdrawiam Jan Makara Odense w Danii.

Odpowiedz

Boleslaw

2 lata, 1 miesiąc temu

Szczesc Boze chcialbym sie dowiedziec czy wlatach 1976-1999 byly zostawiane male,narodzone dzieciatka gdyz prawdopodobnie tam kiedys moja mama byla ale ja nic nie mwiem przypadkiem sie dowiedzialem a mama niezyje ja wychow.sie w domu dziecka chcialbym poznac odszukac ktos mi pomoze?prosze o jakas wiadomosc>

Odpowiedz

Danusia

1 rok, 8 miesięcy temu

Mama kiedyś zostawiła tam moją siostrę . prawdopodobnie w roku 1992.Bardzo chciałabym się dowiedzieć co się z nią stało :( Czy siostry udzielają takich informacji? Czuję jakby mi ktoś wyrwał kawałek serca.Nie chcę żałować że przez całe życie nie zrobiłam nic aby ją odszukać. Bardzo proszę o odpowiedź. Szczęść Boże

Odpowiedz

boleslaw

6 miesięcy, 1 tydzień temu

Czy ukrywacie te zdarzenia ,nie mam zadnej odpowiedzi chyba mozna cos odpowiedziec ,nie ma co ukrywac !Chyba powinno sie odnalezc swoich bliskich,zjednoczyc rodzine?

Odpowiedz

Jadwiga Zdanowicz

1 rok, 6 miesięcy temu

Czy jest ktoś z sióstr, która pamięta s. Grzymisławę Zofię Zdanowicz ?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook