Drukuj Powrót do artykułu

Doceniam szukanie nowych źródeł energii w Polsce

20 stycznia 2019 | 11:38 | pb (KAI Panama) | Panama Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Paweł Bieliński / KAI

Doceniam inicjatywy ograniczenia korzystania z węgla na rzecz stopniowego przechodzenia do nowszych źródeł energii w Polsce – powiedział w rozmowie z KAI kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Uczestniczy on w kongresie ekologicznym „Młodzi dla wspólnego domu”, poprzedzającym centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

– Wiem, że w Polsce używacie dużo węgla do ogrzewania z powodów ekonomicznych. Ale bardzo zachęcający jest fakt, że Polska zdecydowanie poszukuje alternatyw słonecznych i elektrycznych. Wszystkie wasze autobusy komunikacji publicznej stopniowo stają się elektryczne. Gratuluję Polsce tego, że zaczyna korzystać z innych rozwiązań i powoli odchodzi od węgla – stwierdził kardynał.

Kongres odbywa się w dniach 19-21 stycznia na katolickim Uniwersytecie Matki Bożej Większej w Panamie. Bierze w nim udział około 400 młodych z całego świata, reprezentujących konferencje biskupie, a także katolickie stowarzyszenia i wspólnoty. Zorganizowała go Fundacja Jana Pawła II dla Młodzieży.

Kongres ekologiczny odbywa się przy okazji ŚDM już po raz trzeci – jego poprzednie edycje towarzyszyły spotkaniom młodych w Rio de Janeiro (2013) i w Krakowie (2016). Jednak sama idea konferencji ekologicznych zrodziła się już przy okazji ŚDM w Denver (1993).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.