Powitanie Franciszka przez premier Beatę Szydło w szpitalu w Prokocimiu

Rok:
Autor: Inny

Wasza Świątobliwość,

Umiłowany Ojcze święty, drogie dzieci, szanowni państwo, jest dla mnie ogromnym przeżyciem móc dzisiaj spotkać się z państwem, w tak wyjątkowym dniu, kiedy gościem tutaj, w tym szczególnym domu, domu, w którym gości wiara, nadzieja i miłość jest właśnie Ojciec Święty, Franciszek.

W tym szczególnym miejscu trudno jest znaleźć słowa, które oddają prawdziwy charakter i to, co tutaj na co dzień się dzieje, bo wiara, nadzieja i miłość jest tutaj odczuwalna na każdym kroku. I przede wszystkim wszyscy mali pacjenci, ich bliscy, rodzice, lekarze, cały personel szpitalny codziennie, każdego dnia, w każdej godzinie właśnie tymi cnotami, wiarą, nadzieją i miłością kieruje się, podejmując niezwykle trudne wyzwania, kierując się służbą dla drugiego człowieka.

Obecny wśród na Ojciec Święty tak pięknie i prosto nazwał to w swoim Orędziu na XXIII Światowy Dzień Chorego: „mądrością serca jest służba bliźniemu”.

Umiłowany Ojcze Święty, Światowe Dni Młodzieży przypadają w szczególnym roku Bożego Miłosierdzia. Miłosierdzie to jest właśnie czynne uczenie Miłości Bożej. Poprzez tę mądrość serca, poprzez troskę, opiekę, poprzez służbę bliźniemu. Chcę wszystkim podziękować za tę mądrość serca, a Ojcu Świętemu, umiłowanemu Ojcu Świętemu za to, że tak pięknie każdego dnia uczysz nas, Ojcze Święty, właśnie tej mądrości serca.

Dziękuję bardzo.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.