Drukuj Powrót do artykułu

Dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach

28.10.2010 , ms, ju. Ⓒ ℗

Sample Fot. fmmlabunie.pl

Barokowy pałac w Łabuniach został zbudowany w XVIII w. z inicjatywy Jana Jakuba Zamoyskiego. W 1922 r. pałac przekazany został zgromadzeniu.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

Charakterystyka

Misją domu jest opieka nad siostrami starszymi i chorymi i prowadzenie Domu Rekolekcyjnego.

Barokowy pałac z oficynami w Łabuniach został zbudowany w XVIII w. z inicjatywy Jana Jakuba Zamoyskiego ówczesnego właściciela Łabuń. Jest przykładem charakterystycznego dla tego czasu założenia przestrzennego z usytuowanymi w jednej osi: dziedzińcem pałacem i parkiem. W późniejszym czasie był zamieszkiwany także przez inne szlacheckie rody, m.in. Tarnowskich i Szeptyckich.

W 1922 r. hr. Aleksander Szeptycki przekazał pałac wraz z przyległościami Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Na przestrzeni lat siostry prowadziły tu ochronkę dla dzieci, dom samotnej matki, przedszkole, a obecnie dom rekolekcyjny, który jest miejscem spotkań różnych grup i wspólnot, miejscem zaczerpnięcia tak sił fizycznych jak i duchowych. W parku znajduje się także cmentarz, który jest miejscem pochówku fundatorów z rodu Szeptyckich i sióstr. Jest to także miejsce pochówku bł. Stanisława Kostki Starowieyskiego – propagatora Akcji Katolickiej na Zamojszczyźnie – beatyfikowanego przez papieża Jana Pawła II pośród 108 męczenników II wojny światowej.

Informacje dla pielgrzyma

Dojazd

Z Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego ( ok. 11 km).

Nocleg

70 miejsc noclegowych, w pokojach od 3–7 osobowych, z możliwością całodziennego wyżywienia. Na miejscu kaplica, sala konferencyjna, stołówka. Ceny do uzgodnienia indywidualnie.

Uroczystości

26 sierpnia – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej (odpust)

Szczególnie ważne

Możliwość przyjazdu zorganizowanych grup, ale także pobytu indywidualnego. Doskonałe miejsce na przeżywanie rekolekcji, czy dni skupienia.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Parkowa 33, 22-437 Łabunie, diecezja zamojsko-lubaczowska; Kontakt: tel.: 84/611 30 52, e-mail: lab_mis@fmm.opoka.org.pl, http: www.fmmlabunie.pl.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

JEŻELI CHCESZ, ŻEBY W NASZYM SERWISIE POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O DOBRYM MIEJSCU, KTÓREGO JESZCZE NIE MA W NASZEJ BAZIE, SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DZIAŁEM MARKETINGU: marketnig@ekai.pl, tel. (+48 22)838 80 62-64

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.