Don Bosco w XXI wieku
26 września 2011 | 12:17 | Wolontariusze Don Bosco Ⓒ Ⓟ
Jak opisać pierwszy dzień w Bosconi w kilku słowach? Jestem zachwycona. Czuję się jakbym cofnęła się o 150 lat wstecz i spotkała księdza Bosko. Padre Piotr odebrał nas dziś rano z autobusu i od razu Go polubiłam. Nie wiem czy da się inaczej. Człowiek pracy, tak wszyscy o Nim mówią. Dla mnie to taki współczesny Jan Bosko. Dzieło wielkie: boiska, szkoła, warsztaty, 2 baseny, gospodarstwo, a w nim: krowy, świnki, kurczaki, króliki, warzywa, owoce. Miedzy dziećmi Salezjanie, animatorzy i on, dyrektor. Obrazek iście z Turynu!!!
Piach w Peru
W Piura jest wszędzie bardzo dużo piasku. Zamiatanie, wycieranie ławek w kaplicy, okien, czy parapetów to syzyfowa praca. Wczoraj próbowałyśmy się dowiedzieć od dzieci jak mówi się po hiszpańsku piasek. Podniosłam zatem garstkę piasku pytając co to jest. Nie spodziewałam się jednak odpowiedzi: „to jest ziemia.” „To nie jest ziemia – powiedziałam, ziemia jest czarna. „Jak to Seniorita, to ziemia jest u was w Polsce czarna?” – odpowiedziało mi zdziwione dziecko.
Wczoraj było także nasze pierwsze oratorium peryferyjne. Każda z nas trafiła do innej części dzielnicy. Animatorzy prowadzą tam popołudniu zabawy dla dzieci oraz krótkie katechizmy. Było to nasze pierwsze zetknięcie się z tutejszą rzeczywistością. Z domami z trzciny lub z kartonu i biedą jakiej nawet sobie nie wyobrażałyśmy jadąc tutaj. Żadne zdjęcie nie odda tego, co się widzi będąc tutaj. Bosconia jest dla dzieci i młodzieży dosłownie i w przenośni „oazą na pustynii”. Bardzo bujna roślinność, owoce, basen, boiska, to rzeczy, których poza placówką po prostu nie ma.
Anna Jałoszewska – (06.07.1987) Pochodzi ze Szczecina. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej hobby to śpiew, musicale i góry. We wrześniu 2011 roku wyjechała na roczną misję do Peru. Od 5 września 2011 razem z Dorotą Rudzińską pracuje na placówce księży salezjanów w miejscowości Piura w Peru. Pracuje w szkole internacie oraz oratorium.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Sylwia dostała nawigację, która nie pokazuje radarów. Kasia wyjechała na misję, która nie jest specjalna. Kamila otrzymała moc, która w słabościach się doskonali. Paulina odmienia się przez przypadki. Klaudia drepce z salezjańską radością. Karolina przez rok przygotowań nie nauczyła się mówić w języku bemba. Asia otworzyła się na Dom Księdza Bosco dla Chłopców Ulicy. Justyna i Renata są inne i mają różne talenty i umiejętności. Magda pracuje w mieście, w którym urodził się Zbawiciel. Wszystkie wolontariuszki usłyszały głos, który mówił do nich: Pójdź za Mną! Wyjechały na roczną misję w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, aby świadczyć o miłości Jezusa.W 2014 roku na misje wyjechały: Renata Gawarska - pochodzi z Kuklówki Zarzecznej, ma 27 lat, pracuje na Madagaskarze, w Mahajanga. Justyna Kowalska – pochodzi z Ostrołęki, ma 25 lat, pracuje na Madagaskarze, w Mahajanga. Sylwia Młyńska – pochodzi z Łap, ma 22 lata, pracuje w Zambii, w Mansie. Katarzyna Socha – pochodzi z Kamienia koło Rzeszowa, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Mansie. Karolina Gajdzińska – pochodzi z Warszawy, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Chingoli. Paulina Pawłowska – pochodzi z Olsztyna, ma 24 lata, pracuje w Zambii, w Chingoli. Kamila Maśluszczak – pochodzi z Hrubieszowa, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Lufubu. Klaudia Kołodziej – pochodzi z Ropczyc, ma 26 lat, pracuje w Zambii, w Lufubu. Joanna Studzińska – pochodzi z Lęborka, ma 29 lat, pracuje w Peru, w Limie. Magdalena Piórek – pochodzi z Twardogóry, ma 25 lat, pracuje w Palestynie, w Betlejem.