Drukuj Powrót do artykułu

Droga Miłosierdzia

21.04.2017 , Reklama, am / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. materiał prasowy

„Droga Miłosierdzia” ks. Franciszka Ślusarczyka, rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, jest wyjątkowym modlitewnikiem, który pomoże wielu ludziom odnaleźć w Bożym miłosierdziu źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę w dorastaniu do świętości.

Modlitewnik składa się z trzech części. Pierwsza z nich to spotkania z Mistrzem w blasku wiary w czasie Jego publicznej działalności. Drugi etap prowadzi szlakiem wielkiego upokorzenia i cierpienia Jezusa. Na tym etapie On sam potrzebuje miłosierdzia ze strony ludzi. Trzeci etap „Drogi Miłosierdzia” to spotkania z Panem już po Jego zmartwychwstaniu, kiedy wlewa w serca uczniów przebaczającą miłość, pokój oraz nadzieję i umocnionych darami Ducha Świętego oraz władzą odpuszczania grzechów wysyła z orędziem miłosierdzia na cały świat.

Każde spotkanie zawarte w „Drodze Miłosierdzia” rozpoczyna się od fragmentu Ewangelii, by myślą i sercem wejść w myśli i pragnienia Jezusa. Cenną pomocą w odkryciu przepaści miłosierdzia będą fragmenty „Dzienniczka” św. siostry Faustyny oraz encykliki o Bożym miłosierdziu „Dives in misericordia” św. Jana Pawła II, a także papieskie teksty mówiące o tej wielkiej tajemnicy pochylenia się Boga nad ludzką słabością.

Kup książkę – Wydawnictwo św. Stanisława BM

Wersja do druku

Przeczytaj także

21 kwietnia 2017 09:07

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o miłosierdziu wymagającym

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.