Drukuj Powrót do artykułu

Drohiczyn: opłatek rodziny szkół im. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego

10 stycznia 2018 | 09:56 | ks.mg | Drohiczyn Ⓒ Ⓟ

Po raz dziesiąty przedstawiciele szkół im. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego spotkali się w Drohiczynie na opłatku z bp Tadeuszem Pikusem. W uroczystości 9 stycznia wzięło blisko 140 osób.

Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył bp Pikus. Nawiązując do niedawno obchodzonej uroczystości Trzech Króli wskazał na symboliczne znaczenie darów przyniesionych przez Mędrców. Złoto oznacza serce człowieka, kadzidło – zanoszone modlitwy, a mirra cierpienia, jakich doświadczamy. W tym kontekście każdy człowiek jest jak król składający swoje dary, zwłaszcza ten skarb najcenniejszy – samego siebie.

Biskup przypomniał również powołanie każdego człowieka do świętości, która swoje źródło ma w Bogu. Przejawia się ona w tym, że Bóg chce wejść w życie każdej osoby. Pragnąć świętości to pragnąć samego Boga – powiedział.

Spotkanie na auli seminaryjnej uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. W ciekawy sposób przypomnieli historię zbawienia, która swój początek bierze od momentu upadku pierwszych rodziców w Raju. Centralną częścią spektaklu były narodziny Zbawiciela świata. W imieniu gości życzenia biskupowi złożył dyrektor tej szkoły, Krzysztof Litka.

Rodzina szkół Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego spotkała się po raz dziesiąty. Z terenu diecezji przybyły 22 szkoły. Organizatorem spotkania był ks. dr Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.