Drukuj Powrót do artykułu

Drohiczyn: Srebrny Krzyż Zasługi dla proboszcza w Sarnakach

12 stycznia 2009 | 14:27 | ks. ap Ⓒ Ⓟ

Ks. prał. Andrzej Jakubowicz, proboszcz parafii św. Stanisława w Sarnakach w diecezji drohiczyńskiej został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie zostało mu przekazane 11 stycznia za pośrednictwem miejscowych władz samorządowych. Uroczystość z tej okazji odbyła się w kościele parafialnym w Sarnakach.

Krzyże Zasługi prezydent RP przyznaje osobom zasłużonym dla państwa i obywatelom, którzy przekraczają swoje zwykłe obowiązki i swoją działalnością przynoszą korzyść społeczną, a także za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy i działalność charytatywną.

Ks. prał. Andrzej Jakubowicz jako proboszcz trzeciej parafii w dekanacie sarnackim i powiecie łosickim odnowił obiekty sakralne i parafialne w Chłopkowie i Ruskowie, a będąc od kilku miesięcy proboszczem w Sarnakach wyremontował plebanię. W dalszych planach, jeżeli będzie miał poparcie społeczne, pragnie rozpocząć budowę nowej świątyni w Sarnakach. W jego opinii, dotychczasowy kościół, posiadający wady konstrukcyjne, nawet po gruntownym remoncie może bowiem nie spełniać warunków bezpiecznej i godnej świątyni parafialnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.