Drukuj Powrót do artykułu

Drohiczyn: zmarł ks. kan. Marek Wróbel

11.11.2017 , cidd, Drohiczyn, 11-11-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. cidd

11 listopada 2017 r. w wieku 58 lat odszedł do Domu Ojca ks. kan. Marek Wróbel. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 listopada o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Perlejewie. Śp. ks. kan. Wróbel zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Chojewie.

Ks. Wróbel Marek urodził się 9 marca 1959 r. w Brańsku. Szkołę Podstawową ukończył w Chojewie (1966-1974). Uczęszczał do Technikum Melioracji Wodnych w Białymstoku (1974-1979). W 1979 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie przyjął w Drohiczynie 23 czerwca 1984 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Siemiatyczach 15 czerwca 1985 r., z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.

Kapłańską drogę śp. ks. Marka wypełniały wikariaty w parafiach: Śledzianów (17.07.1985-17.06.1986), Brańsk (18.06.1986-11.08.1989), Bielsk Podlaski – Narodzenia NMP i św. Mikołaja (26.08.1989-19.09.1989), Bielsk Podlaski – Miłosierdzia Bożego (20.09.1989-30.06.1996), Korytnica (01.07.1996-09.11.1997).

W 1997 r. rozpoczął studia zaoczne z zakresu muzyki kościelnej w Instytucie Kształcenia Organistów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zwieńczone tytułem magistra.

Na stanowisku proboszcza posługiwał w parafii Budziska (10.11.1997-26.06.2015), a od 2015 r. w parafii Perlejewo.

W diecezji piastował następujące urzędy i funkcje: wykładowca muzyki kościelnej w Diecezjalnym Studium Katechetycznym w Drohiczynie (1990-1993), Kolegium Teologicznym w Drohiczynie (1993-2000), Diecezjalnym Studium Organistowskim w Drohiczynie (2000-), członek Komisji ds. liturgii Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II do Drohiczyna (1998-1999), drugi dekanalny wizytator katechetyczny w Dekanacie Łochowskim (2002-2006), dekanalny koordynator Światowych Dni Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (2015-2016).

Za swoją posługę i postawę kapłańską otrzymał następujące tytuły i odznaczenia: medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich (2003), medal Komisji Edukacji Narodowej (2006), brązowy Krzyż Zasługi (2008), kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej (2008), Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (2010).

Zachęcamy wszystkich Kapłanów i Wiernych do uczestnictwa w pogrzebie. Wdzięczni Panu Bogu za kapłańską posługę śp. Księdza Marka błagajmy o Boże Miłosierdzie dla Niego i o nowe powołania kapłańskie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.