Drukuj Powrót do artykułu

Drugie „Okno Życia” w diecezji toruńskiej

13 lipca 2009 | 14:48 | SEPT / matt. Ⓒ Ⓟ

Drugie „Okno Życia” w diecezji toruńskiej zostanie otwarte w niedzielę 26 lipca, w domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Toruniu.

Będzie to już drugie „Okno życia” w diecezji toruńskiej. Pierwsze Okno Życia im. bł. Marii Luizy Merkert zostało otwarte 14 czerwca br. w Grudziądzu przy domu zakonnym sióstr elżbietanek, przy ul. Mikołaja z Ryńska 9.

„Okno Życia” jest otwarte na przyjęcie niemowląt pozostawionych w nim przez kobiety, które po wydaniu na świat dziecka z różnych powodów nie mogą lub nie chcą go zatrzymać. Zamiast porzucenia maleństwa gdziekolwiek, lepiej zostawić je w „Oknie Życia”.

„Tym uczynkiem zapewni mu się nie tylko zachowanie daru życia, ale także szczęśliwą przyszłość w rodzinie zastępczej. Niechciany noworodek znajdzie tu opiekę i szansę na rozwój” – uważają siostry elżbietanki z Torunia.

Skorzystanie z „Okna życia” zapewnia też dyskrecję i brak jakichkolwiek konsekwencji wobec osoby pozostawiającej dziecko.

Uroczyste poświęcenie „Okna Życia” przez bp. Suskiego nastąpi 26 lipca o godz. 14.30, po Mszy św. pod jego przewodnictwem w katedrze toruńskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.