Drukuj Powrót do artykułu

Duchowa Adopcja Reprezentanta – pomóż naszym na mundialu

19 czerwca 2018 | 10:54 | md / pz | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample

Do Duchowej Adopcji Reprezentanta (DAR) zachęca redakcja portalu Deon.pl. Z myślą o kadrowiczach i Adamie Nawałce uruchomiono specjalny system losujący piłkarza lub trenera, któremu można towarzyszyć przez cały turniej.

Aby przystąpić do akcji, należy wejść na stronę portalu i kliknąć przycisk „Rozpocznij losowanie”. Wyświetla się zawodnik wraz z krótką biografią, z której można przeczytać ciekawe fakty z jego życia i kariery sportowej. System oferuje również tekst modlitwy kibica do codziennego odmawiania. „Pamiętaj o piłkarzu, którego wylosowałeś, także w czasie jego treningów i odpoczynku” – zachęca redakcja.

„Jest coś pięknego w tym, że w tak podzielonym społeczeństwie jest coś, co potrafi nas jednoczyć, że się uśmiechamy, że obcy ludzie wpadają sobie w knajpie w ramiona po zdobytym golu. I wielu z nas całym sercem chce, żeby nasze chłopaki w Rosji pokazały się z jak najlepszej strony, żeby nie zżarły ich nerwy, żeby nie wyeliminowały ich kontuzje. Po prostu, szczerze życzymy każdemu z nich jak najlepiej” – argumentuje Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu Deon.pl.

System DAR – czyli Duchowa Adopcja Reprezentanta nawiązuje do systemu VAR, który poprzez wideo weryfikację wspiera sędziów w podejmowaniu dobrych decyzji. „DAR jest wsparciem dla piłkarzy, nie przeciwko komuś, to jest takie pozytywne duchowe trzymanie kciuków” – wyjaśnia Żyłka.

Wersja do druku

Przeczytaj także

19 czerwca 2018 13:36

44 lata temu Polska pokonała Haiti 7:0 - przypomina bp Lechowicz

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.