Dzieci przygotowały 100 czapek dla osób bezdomnych
04 grudnia 2020 | 08:00 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ
Podopieczni krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymają na zimę ciepłe czapki przygotowane przez młodych. Aby wykonać 100 takich czapek, siedmioro dzieci zużyło 25 km wełny.
„To właśnie z takiej ilości kolorowych włóczek powstały grube i bardzo ciepłe czapki, które trafiły do naszej garderoby dla osób bezdomnych. Wszystkie wykonane zostały przez siódemkę młodych i bardzo zdolnych przyjaciół: Zosię, Oliwkę, Gabrysię, Julię, Olę, Magdę i Michała” – opisuje br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor placówki.
To już drugi raz, kiedy młodzi poświęcili czas, by zrobić coś dla osób ubogich i potrzebujących, znajdujących się pod opieką krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Z powodu nasilenia pandemii nie mogli spotykać się razem, ale nie zaprzestali pracy i kontynuowali ją w domu.
„Dla nas są oni niezwykłym świadectwem prostej i bezinteresownej miłości. A do tego pokazali, że dobro można czynić w każdym wieku i w każdych warunkach. Gratulujemy pięknej postawy, niezwykłej pasji i tak wspaniałych owoców. W imieniu pań i panów bez domu bardzo im dziękujemy!” – ocenia br. Marszałkowski.
Szczegółowe informacje o aktualnej działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz o możliwości jej wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.