Drukuj Powrót do artykułu

Dziękczynienie podsumowujące zakończony rok

01 stycznia 2019 | 13:18 | ks.is | Łowicz Ⓒ Ⓟ

W poniedziałek 31 grudnia w katedrze łowickiej celebrowano dziękczynną Mszę św. na zakończenie roku kalendarzowego i wprowadzającą w dni zbliżającego się roku 2019. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, a słowo do wiernych wygłosił ks. Robert Kwatek, miejscowy proboszcz.

„Tego moglibyśmy sobie życzyć na nadchodzący czas, żeby miarą naszego życia niekoniecznie były dni, chociaż i tak będą mijały […], ale żeby miarą naszego życia była owa mądrość od Boga, w której będziemy rozpoznawali, że oto słowo Boże w naszym życiu staje się ciałem” powiedział ks. Robert Kwatek, który w wygłoszonym słowie zwrócił uwagę na mądrość jako wyraz naszej dojrzałości. Bardzo ważne jest mądre wykorzystywanie czasu danego nam przez Boga, abyśmy dostrzegali, że „dochodzimy do jakiejś wielkiej mądrości życia, i że dzięki łasce Bożej stajemy się coraz bardziej czyści przed Panem Bogiem” kontynuował kapłan.

Pod koniec uroczystej liturgii proboszcz złożył też sprawozdanie z tegorocznych dokonań w parafii – zarówno tych duchowych, jak i materialnych oraz wyraził słowa podziękowania za okazaną w tym czasie pomoc. Następnie trwała wspólna modlitwa dziękczynno-błagalna przed Najświętszym Sakramentem zakończona błogosławieństwem.

Mszę św. koncelebrowali także bp Wojciech Osial oraz kapłani diecezji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.