Drukuj Powrót do artykułu

Dzięki 40 Days for Life zamknięto 89 klinik aborcyjnych

08.09.2017 , Bryan / abd / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. Benji Aird / unsplash.com

W Stanach Zjednoczonych 89 klinik aborcyjnych zostało całkowicie zamkniętych w następstwie kampanii 40 Days for Life (40 Dni dla Życia) – informuje Shawn Carney, szef inicjatywy 40 Days for Life, polegającej na nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia, prowadzonej przez 40 dni i nocy również przed klinikami aborcyjnymi. Jak zapowiada, w najbliższym czasie modlitwa ruszy równolegle w 375 miastach.

Jak informuje Shawn Carney, szef inicjatywy 40 Days for Life, już 89 klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych zostało zamkniętych dzięki kampanii 40 Days for Life, polegającej na nieustannej 40-dniowej modlitwie prowadzonej przed klinikami aborcyjnymi, połączonej z postem i pomocy matkom, które rozważają dokonanie aborcji.

„Kiedy dajemy świadectwo miłości i radości Chrystusa i mama odwraca się [od decyzji o aborcji – KAI], osłabiamy przemysł aborcyjny. Ale jest też coś więcej… W ten sposób dajemy nadzieję kobiecie i życie jej dziecku, które o mało go nie straciło” – podkreśla działacz pro-life.

Czytaj także: Projekt „Zatrzymaj aborcję” – 2,5 tys. podpisów w dwa dni

Jak zapowiada Carney, 27 września wystartuje największa dotąd kampania w obronie nienarodzonych dzieci organizowana w ramach 40 Days for Life. Modlitwa w tej intencji będzie trwała równolegle w 375 miastach i zakończy się 5 listopada. Szef 40 days for Life zachęca nie tylko do włączenia się we wspólną modlitwę i solidarny sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci, ale też do zwiększania świadomości społecznej i pomocy matkom, rozważającym dokonanie aborcji. Jak zapowiada, 40 Days for Life opublikuje w najbliższych dniach materiały, które pomogą prowadzić działalność pro-life i podejmować świadomą dyskusję na ten temat.

40 Days for Life przeprowadziło dotąd 4786 kampanii w 715 miastach na terenie 44 krajów, z udziałem 715 tys. osób. Jak informują działacze pro-life, do tej pory udało się uratować ponad 13,3 tys. dzieci zagrożonych aborcją i zamknąć 89 klinik i gabinetów dokonujących aborcji. Część z tych kampanii prowadzona była w Polsce.

Wersja do druku

Przeczytaj także

08 września 2017 11:06

Apel o podtrzymanie dobrych relacji polsko-niemieckich

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.