Drukuj Powrót do artykułu

Dzień Życia Konsekrowanego w Sokołowie Podlaskim

02 lutego 2018 | 16:15 | Sokołów Podlaski / mok/CIDD Ⓒ Ⓟ

W święto Ofiarowania Pańskiego bp Tadeusz Pikus przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim by wspólnie z osobami ze zgromadzeń zakonnych dziękować za każde powołanie.

Eucharystię poprzedził obrzęd pobłogosławienia gromnic oraz procesja. Podczas Mszy św. zostały odnowione śluby zakonne. Homilię wygłosił ks. Sławomir Kowalik SDB, w której zaznaczył, że wszystkie osoby konsekrowane zostały wezwane przez Boga, aby służyć. Miłość, wierność i trwanie w jedności z Chrystusem – to zadania jakie Bóg stawia przed osobami powołanymi. W wielu miejscach Europy i świata, Chrystus jest odrzucany. W tym szczególnym dniu Chrystus jest tym, za którym mamy iść przez całe życie, tak jak Symeon – zaznaczył ks. Kowalik.

Życzył wszystkim osobom konsekrowanym, aby łaska Boża, wzrastała, a słowa – Idźcie i głoście, były wskazówką i drogowskazem na drodze prawdy. Pójście za Chrystusem staję się wewnętrzną radością, która umacnia i daje nadzieję – dodał na zakończenie.

Bp Tadeusz Pikus podziękował wszystkim za przybycie oraz opowiedział o istocie miłości, na którą składają się cegiełki życia codziennego. Życzył wszystkim osobom życia konsekrowanego wytrwałości w trwaniu przy Chrystusie.
Spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim oraz ich rodziców dostarczył wielu pozytywnych wrażeń oraz był refleksją w darze wdzięczności za życie zakonne.

Osoby życia konsekrowanego, a więc siostry i bracia zakonni, są napełnione Duchem Świętym po to, by być w Kościele, być dla Kościoła, ale również być posłami niosącymi miłość i nadzieję. W diecezji drohiczyńskiej posługuje 13 zgromadzeń żeńskich: albertynki, benedyktynki, dominikanki, felicjanki, karmelitanki, klaryski, loretanki, misjonarki św. Rodziny, siostry Opatrzności Bożej, salezjanki, sercanki, służki, urszulanki oraz 3 zgromadzenia męskie: kapucyni, salezjanie i sercanie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.