Dziennikarze KAI komentują

Mały kraj o wielkim sercu 2017-01-24

Mały kraj o wielkim sercu

Panama to najmniejszy kraj spośród dotychczasowych gospodarzy Światowych Dni Młodzieży. Panamczycy z obawami mówią, że przyjazd młodzieży ze wszystkich kontynentów to największe wyzwanie w historii państwa liczącego 3,5 mln mieszkańców.

Więcej...

Papież stawia na młodych 2017-01-16

Papież stawia na młodych

O ile trzy lata pontyfikatu Franciszka upłynęły pod znakiem reform Kościoła, misji, rodziny i miłosierdzia, o tyle kolejne dwa skoncentrowane będą na młodych.

Więcej...

Walec zahamował? 2017-01-09

Walec zahamował?

Nieco optymizmu przynoszą badania religijności Polaków za 2015 r. ogłoszone przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w ubiegłym tygodniu. Dowodzą, że zahamowany został trwający od 1983 r. proces powolnego, acz systematycznego spadku praktyk religijnych.

Więcej...

Kościół wobec kryzysu parlamentarnego (nie publikować - będzie rozszerzenie) 2017-01-07

Kościół wobec kryzysu parlamentarnego (nie publikować - będzie rozszerzenie)

Apele o pokój społeczny, dialog, wewnątrz-polskie pojednanie oraz troskę o dobro wspólne - to główna linia Kościoła w Polsce wobec trwającego od 16 grudnia ostrego kryzysu parlamentarnego. W większości wypowiedzi pasterzy Kościoła widać duże zaniepokojenie losem ojczyzny oraz przebija z nich troska, aby Kościół nie został przyłączony do jednej ze stron politycznego sporu.

Więcej...

Wiara żywa 2017-01-02

Wiara żywa

Rok 2017 nie będzie pewnie tak obfity w wielkie kościelne wydarzenia jak miniony, w którym przeżywaliśmy wizytę Franciszka i ŚDM, 1050. rocznicę Chrztu Polski, Jubileusz Miłosierdzia i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Więcej...

Czy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał charakter pogański? 2016-12-30

Czy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał charakter pogański?

Dziwi teza Andrzeja Wielowieyskiego, opublikowana w "Gazecie Wyborczej", jakoby listopadowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał oddalać Kościół w Polsce od Ewangelii oraz był "niczym innym tylko kultywowaniem odwiecznych obyczajów pogańskich".

Więcej...

Niewygodny papież 2016-12-12

Papież Franciszek uwiera niejednego katolika. Nie chce mieszkać w pałacu, nosić czerwonych butów, jeździć eleganckimi samochodami. Nie dba o prestiż Kościoła, tylko troszczy się o jego wierność woli Bożej. Odwiedza byłe prostytutki, księży, którzy porzucili kapłaństwo, rozmawia z kobietami, które dokonały aborcji, i chce im ułatwić dostęp do sakramentalnego rozgrzeszenia. Ale czy nie tak właśnie dwa tysiące lat temu robił Jezus jadający „z celnikami i grzesznikami” ku zgorszeniu „pobożnych” i „sprawiedliwych” współwyznawców?

Więcej...

Ewangelia i świetlica 2016-12-05

Katolicy ze Wschodu z wdzięcznością patrzą na Polaków. Od dziesięcioleci polski Kościół towarzyszy im swoją modlitwą i niesie pomoc, która umożliwia codzienne funkcjonowanie i głoszenie Ewangelii.

Więcej...

Krzyk prześladowanych! 2016-11-28

W 38 krajach świata mają dziś miejsce systematyczne prześladowania na tle religijnym, 200 mln ludzi nie może swobodnie wyznawać wiary – wynika z najnowszego raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Chrześcijanie najbardziej cierpią z rąk muzułmańskich ekstremistów z Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku, bojówek Boko Haram w Nigerii oraz fundamentalistów z Asz-Szabab w Somalii i Kenii.

Więcej...

Powszechność i synodalność 2016-11-22

Jeszcze nigdy Kolegium Kardynalskie nie było tak liczne! Po konsystorzu z 19 listopada liczy ono 228 osób, reprezentujących 75 państw z sześciu kontynentów.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook