Drukuj Powrót do artykułu

Dziewczynka w legnickim Oknie Życia

25 kwietnia 2018 | 08:55 | ks. ww | Legnica Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Piotr Kamionka / REPORTER

We wtorek wieczorem w legnickim Oknie Życia mieszczącym się w budynku ośrodka opiekuńczo-leczniczego Samarytanin prowadzonego przez Caritas znaleziono urodzoną około tydzień wcześniej dziewczynkę. Dziecko jest zdrowe, zadbane i w dobrej kondycji.

Dyrektor ośrodka ksiądz Artur Trela poinformował, że dziecko zostało przeniesione do dyżurki pielęgniarskiej, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy.

Zgodnie z procedurami, powiadomiono Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu na miejsce potwierdziło dobry stan dziecka. Dziewczynka została zabrana na oddział noworodków legnickiego szpitala. To już czwarte dziecko, które znalazło się w tamtejszym Oknie Życia.

Okno Życia to specjalnie przygotowane miejsce, gdzie matki, które nie chcą lub nie mogą zaopiekować się swoim nowo narodzonym dzieckiem, mogą anonimowo je zostawić, nie narażając noworodka i siebie na niebezpieczeństwo, bez konsekwencji prawnych.

Legnickie Okno Życia zostało otwarte w dniu Świętości Życia, 25 marca 2010 roku.

Wersja do druku

Przeczytaj także

25 kwietnia 2018 10:47

Jak zareagować? - dziennikarskie warsztaty na temat pedofilii w Kościele

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.