Dziś przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny
03 sierpnia 2010 | 08:34 | aw, lk Ⓒ Ⓟ
Dziś o godz. 13. rozpocznie się uroczystość procesyjnego przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do akademickiego kościoła św. Anny w Warszawie.
Sprzed Pałacu Prezydenckiego, gdzie krzyż się obecnie się znajduje, wezmą go na ramiona harcerze jako inicjatorzy jego ustawienia oraz dotychczasowi opiekunowie. Towarzyszyć im będą kapelani.
Orszak uda się następnie Krakowskim Przedmieściem do kościoła św. Anny, gdzie harcerze przekażą go w drzwiach świątyni rektorowi kościoła i członkom Duszpasterstwa Akademickiego. Na godz. 13.30 planowana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Zaproszone do udziału we Mszy św. zostały rodzin ofiar.
4 sierpnia odbędzie się całodzienna adoracja krzyża w kościele św. Anny, zaś 5 sierpnia po Mszy św. O godz. 5.30 zostanie on poniesiony na Jasną Górę przez pielgrzymów, którzy udają się do Częstochowy z Pielgrzymką Akademicką.
XXX Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej towarzyszyć będzie hasło "Przez krzyż", a jej patronem będzie bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Studenci poniosą na Jasną Górę krzyż postawiony wcześniej przed Pałacem Prezydenckim przez harcerzy.
Po pielgrzymce krzyż pozostanie przez jakiś czas na Jasnej Górze, a następnie zostanie umieszczony w kaplicy Loretańskiej kościoła św. Anny w Warszawie, gdzie znajduje się epitafium katyńskie.
Młodzi pielgrzymi rozpoczną drogę na Janą Górę uczestnictwem we Mszy św. 5 sierpnia o godz. 5.30 w kościele św. Anny. Trasa pielgrzymki akademickiej wyniesie ok. 290 km. Będzie wymagała przejścia każdego dnia, różnymi drogami i bez względu na warunki atmosferyczne, ok. 30 km w 5-6 etapach.
W sobotę 14 sierpnia o godz. 13.00 wspólnej Mszy św. na zakończenie akademickiej pielgrzymki przed jasnogórskim szczytem przewodniczyć będzie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.