Dziś rusza IV Kobyłkowski Festiwal Wielkopostny
06 marca 2016 | 16:59 | mag Ⓒ Ⓟ
Przez trzy kolejne niedziele miłośnicy muzyki poważnej będą mogli wysłuchać znanych utworów pasyjnych w parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. Dziś rusza tam IV Kobyłkowski Festiwal Wielkopostny. W programie między innymi koncert Gabriela Fauré – Requiem d-moll op. 48 oraz Requiem W. A. Mozarta.
– Muzyka pozwala człowiekowi mocniej skoncentrować się na słowie, zwłaszcza muzyka kościelna, która komponowana jest na potrzeby liturgii. Zawsze pełni ona funkcję służebną wobec słowa, które ma wydobyć, które ma niejako podkreślić. Stąd celem naszego festiwalu, który w tym roku w całości będzie poświęcony muzyce pasyjnej będzie wprowadzenie słuchacza w głębię tajemnicy odkupienia – mówi KAI proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce ks. Piotr Śliwka.
Festiwal zainauguruje dziś Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Jest to jeden z najbardziej znanych chórów w Polsce. Laureat wielu nagród i konkursów muzyki kościelnej. Pod dyrekcją Piotra Karwowskiego zaśpiewa ‘Schola Cantorum Misericordis Christi,’ zaś na organach zagra Piotr Arseniuk.
Za tydzień 13 marca wykonany zostanie w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego „Favori” koncert Gabriela Fauré – Requiem d-moll op. 48. W sopranie zaśpiewa Justyna Stępień, w barytonie Krzysztof Matuszak, zaś na organach zagra Adam Kuczewski. Wszystkim będzie dyrygował Andrzej Borzym.
W ostatnią niedzielę festiwalu – 20 marca będzie można wysłuchać Koncertu Pieśni Pasyjnych i Requiem W. A. Mozarta w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.
Zgodnie z tradycją wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie Jarmark Wielkanocny, na którym będzie można nabyć wyroby regionalne i świąteczne ozdoby.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.