Drukuj Powrót do artykułu

Efekt Franciszka to pozytywny wizerunek Kościoła

05 lipca 2017 | 10:37 | Waszyngton / RV / wer Ⓒ Ⓟ

W Stanach Zjednoczonych efekt Franciszka to pozytywny obraz Kościoła katolickiego w społeczeństwie. Nie przekłada się to natomiast na wzrost liczby ludzi uczęszczających na niedzielną Eucharystię czy przystępujących do spowiedzi – uważa przewodniczący amerykańskiego episkopatu. Kard. Daniel DiNardo podkreśla jednak, że poprawa zewnętrznego wizerunku jest faktem. Łączy się to niestety z mylnym wrażeniem, że Franciszek zmienia też nauczanie Kościoła, co jest nieprawdą.

Czytaj także: Franciszek wypowiedział się w sprawie Charliego Garda

Zdaniem kard. DiNardo dla Kościoła w Stanach Zjednoczonych najbardziej inspirującym dokumentem Papieża jest jego adhortacja „Evangelii gaudium”. Mądrość Franciszka przejawia się między innymi w fakcie, że tak wielki nacisk kładzie on dzisiaj na potrzebę osobistego kontaktu z ludźmi, towarzyszenia im. Jest to szczególnie aktualne w naszych czasach, gdy ludzie młodzi pozostają w kontakcie z wieloma osobami za pośrednictwem mediów społecznościowych, a w rzeczywistości są bardzo samotni. „Musimy dotrzeć do ich samotności i pokazać im Jezusa, który będzie im towarzyszył” – powiedział przewodniczący amerykańskiego episkopatu w wywiadzie dla portalu Crux.

Wersja do druku

Przeczytaj także

04 lipca 2017 10:22

Zachód zachęca irackich chrześcijan do emigracji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.