Drukuj Powrót do artykułu

„Elbląska Fatima” na 100. rocznicę objawień Matki Bożej (zapowiedź)

09.05.2017 , lk, Elbląg, 09-05-2017 Ⓒ ℗

Biskup elbląski Jacek Jezierski będzie przewodniczył uroczystej procesji, która przejdzie 13 maja ulicami Elbląga w ramach diecezjalnego świętowania 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Poprzedzi ją rano „Elbląska Fatima” w pobliskim sanktuarium maryjnym w Stagniewie, na którą zaprasza jego kustosz bp Józef Wysocki.

Diecezjalne obchody upamiętniające 100. rocznicę objawień fatimskich rozpoczną się w sobotę 13 maja o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczyć będzie tam biskup elbląski Jacek Jezierski. Po Mszy św. odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami bł. Franciszka i Hiacynty, których w dniu tym papież Franciszek ogłosi świętymi.

„Jest to dla nas niezwykła łaska, wielki dar, że możemy na nowo przyjąć to przesłanie, które przed stu laty Maryja, przekazując ludzkości przez trójkę małych dzieci, uratowała świat od zagłady. Proroctwo fatimskie, tzw. „trzecia tajemnica” – wypełniło się na osobie św. Jana Pawła II. Objawienia fatimskie są nadal aktualne także, a może przede wszystkim, dla naszego pokolenia” – pisze w zaproszeniu do Stagniewa kustosz sanktuarium bp Józef Wysocki.

„Naszą jubileuszową pielgrzymkę w tym dniu ofiarujmy w intencji, by ostatecznie Niepokalane Serce Maryi zatryumfowało w naszych rodzinach, a także w całej naszej Ojczyźnie. Ofiarujmy w intencji pokoju i umocnienie wiary w świecie” – dodaje bp Wysocki.

Dalsza część obchodów będzie miała miejsce wieczorem. O godz. 20.00 Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza 69) przewodniczyć będzie biskup elbląski Jacek Jezierski. Następnie z kościoła wyruszy uroczysta procesja z figurą Matki Bożej. Procesja przejdzie trasą drogi krzyżowej – od kościoła MBKP do katedry. W trakcie marszu odmawiany będzie Różaniec. Uroczystości zakończą się aktem zawierzenia Elbląga Matce Bożej z Fatimy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.