Drukuj Powrót do artykułu

Ełk: XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka (zapowiedź)

30.05.2018 , rr, Ełk Ⓒ ℗

Pod hasłem „Bądźmy razem”, 1 czerwca na Placu św. Jana Pawła II w Ełku, odbędzie się XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami są Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełku.

Od godz. 8:30 na dzieci i młodzież będą czekały liczne atrakcje m.in.: Aleja Misyjna z eksponatami, strojami oraz materiałami edukacyjnymi dotyczącymi misji. Przygotowano także dmuchane zamki i zjeżdżalnie, trampoliny, namioty z zabawami, konkursy sportowe, koncerty oraz losowania nagród. Siostry Benedyktynki Misjonarki, które obchodzą jubileusz 100 lecia Zgromadzenia również przygotowały szereg atrakcji.

O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura SVD, biskupa ełckiego.

Festyn jest okazją do podkreślenia roli i znaczenia rodziny oraz właściwych sposobów spędzania wolnego czasu dzieci z rodzicami.

Tradycja organizacji przez Caritas pikników dla dzieci ma już 13 lat. Ełcki festyn rodzinny jest największym wydarzeniem plenerowym z okazji Dnia Dziecka w Polsce. Co roku do Ełku przyjeżdża kilka tysięcy dzieci.

Zarówno najmłodsi, jak i dorośli będą mogli obejrzeć występy artystyczne na scenie oraz wziąć udział w zabawach i konkursach. Wieczorem rozpocznie się program dla młodzieży i dorosłych. Gwiazdami wieczoru będą: Filip Lato i Jula.

W programie pikniku każdy uczestnik znajdzie niezależnie od wieku atrakcje dla siebie. Zaproszenie na tegoroczny piknik rodzinny z Caritas przyjął Premier Mateusz Morawiecki, który złoży dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wejścia na żywo z Festynu Rodzinnego w Ełku zaplanowano w piątkowym programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.