Drukuj Powrót do artykułu

Episkopat Konga wzywa do uwolnienia porwanych księży

23 lipca 2017 | 10:03 | Kinszasa / RV / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Episkopat Demokratycznej Republiki Konga wezwał siły bezpieczeństwa tego kraju do uczynienia wszystkiego co możliwe, by uwolnić porwanych przed tygodniem (w nocy z 16 na 17 lipca) dwóch katolickich kapłanów. Księża Pierre Akilimali i Charles Kipasa pracowali w jednej z parafii Północnego Kiwu, na którą dokonano napadu rabunkowego.

Napastnicy uprowadzili obydwu duchownych, o których nie ma dotąd żadnej wiadomości. Pobili też kilku seminarzystów przebywających na praktyce w parafii oraz zrabowali dwa samochody używane przez księży.

Czytaj także: Rebelianci w Kongu atakują misje i kościoły

Kongijski episkopat przypomina, że w całym tym regionie od lat panuje klimat zagrożenia i niepewności, gdy tymczasem podstawowym zadaniem władz państwowych jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom i ich mieniu. Również w 2012 r. porwano tam trzech zakonników ze zgromadzenia augustianów asumpcjonistów, o których do dziś brak jakichkolwiek wiadomości. „Księża to ludzie Boży, którzy poświęcają swe życie dla narodu, bez jakiejkolwiek rachuby politycznej. Krzywdzenie ich oznacza szkodę dla całej wspólnoty, której oni służą” – czytamy w komunikacie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 lipca 2017 12:28

Kościół wobec kryzysu politycznego wg kard. Hlonda

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.