Drukuj Powrót do artykułu

Fatima: rośnie liczba pielgrzymów z Azji

07 listopada 2018 | 13:10 | mz (KAI/AE/RR) / mip | Fatima Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Marek Lenik / Flickr.com

W ostatnich trzech latach znacząco wzrosła liczba pielgrzymów z Azji w sanktuarium w Fatimie. Jak poinformowały władze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ourem-Fatima (ACISO), od 2015 r. w hotelach znajdujących się w pobliżu portugalskiego sanktuarium maryjnego wyraźnie zwiększyła się liczba wiernych z krajów azjatyckich, głównie z Korei Południowej, Wietnamu oraz Indii.

Według szefa ACISO Domingosa Nevesa w 2018 r. w sanktuarium fatimskim wyraźnie wzrosła liczba pielgrzymów z Wietnamu oraz z Korei Południowej, a oba te kraje znajdują się już w pierwszej dziesiątce państw, których obywatele najliczniej odwiedzają Fatimę.

Zwrócił on uwagę na konieczność prowadzenia działań zachęcających wiernych z tych państw do odwiedzania Fatimy. – Pomiędzy 19 a 25 listopada zorganizujemy w Fatimie spotkanie dla turystycznych operatorów z Korei Południowej wyspecjalizowanych w turystyce religijnej. W jego trakcie nasi goście zwiedzą m.in. okoliczne miasta, m.in. Nazare, Tomar i Alcobaçę, które są dużymi atrakcjami turystycznymi – ujawnił Domingos Neves.

Rosnącą od trzech lat liczbę pielgrzymów z Azji potwierdzają również władze sanktuarium w Fatimie. O ile w 2015 r. do tego portugalskiego miejsca kultu maryjnego dotarło 12 tys. obywateli krajów azjatyckich, to w 2017 r. już ponad 32 tys. pielgrzymów w grupach zorganizowanych. W ub.r. najliczniejszą grupę narodowościową z Azji stanowili obywatele Korei Południowej – ponad 7000 osób.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.