Drukuj Powrót do artykułu

Festiwal Hej! GODność. Inny Festiwal

06.06.2017 , Dariusz Hybel / bd, Grażyna, 23-25 czerwca 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiał prasowy

W Polsce odbywa się wiele festiwali i spotkań przeznaczonych dla chrześcijan. Mają one swoje przesłanie, charakter i odbiorców. Festiwal Chrześcijański Hej! GODność w Gryżynie, który odbywa się w dn. 23 – 25 czerwca 2017 r. jest inny.

Żyjemy w czasach, kiedy zniesławianie chrześcijaństwa, nie tylko w Polsce, ale także na świecie, odbywa się na masową skalę. Obwinia się ludzi wierzących w Jezusa niemal za całe współczesne zło. Manipuluje się przy tym faktami, stosując nierzadko wulgarny język. Jakże często budzi się u chrześcijan różnego rodzaju kompleksy: niższości, winy, zacofania, etc. Nie godzimy się na to!

Festiwal Chrześcijański Hej! GODność buduje swoją unikatową jakość, widząc ogromną potrzebę położenia nacisku na – dobrze pojętą – dumę z bycia chrześcijaninem i życia Ewangelią. Natchnieniem są dla organizatorów i uczestników słowa z kazania Leona I: „Poznaj swoją godność, chrześcijaninie! Stałeś się uczestnikiem Boskiej natury”.

Wśród najważniejszych punktów Festiwalu są spotkania z gośćmi. Ich świadectwo pociągnie innych; przyczyni się do tego, że przesłanie festiwalu stanie się żywe i nośne, a jego uczestnicy będą zainspirowani do lepszego, Bożego życia.

W Festiwalu wezmą udział: o. Tomasz Nowak – dominikanin, znany kaznodzieja i autor książek, popularny w środowisku duszpasterskim „Wódz”; Wojciech Sumliński – najsłynniejszy w Polsce dziennikarz śledczy i autor książek, który zawsze przyznaje, że gdyby nie wiara w Boga, nie byłby w stanie „żyć”; ks. Tomasz Kancelarczyk – działacz pro-life, organizator największego w Polsce Marszu dla Życia, który odbywa się w Szczecinie; ks. bp Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który objął patronat nad Festiwalem.

Podczas Festiwalu odbędą się również tematyczne panele i warsztaty. Każdego dnia wieczorem będzie można posłuchać dobrej chrześcijańskiej muzyki – na koncertach wystąpią zespoły: Muode Koty, Dla Nieba, THATAZ, Rock and Fire.

Czas Festiwalu Hej! GODność będzie przesycony atmosferą Sacrum. Uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w Eucharystii, wspólnej modlitwie, a także skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Na terenie Ośrodka Anapausis będzie czynna kaplica – miejsce dla indywidualnej modlitwy, milczenia i adoracji.

Ponieważ Festiwal odbywa się w środku lasu, nad pięknym jeziorem, na terenie Ośrodka Anapausis (z wieloma atrakcjami) jest doskonałą okazją do tego, by dobrze odpocząć i nabrać sił do swojej własnej chrześcijańskiej drogi.

Więcej informacji i rejestracja: www.hejgodnosc.pl.

Dariusz Hybel

II Festiwal Chrześcijański Hej! GODność, 23 – 25 czerwca 2017, Gryżyna – Ośrodek Anapausis (k. Świebodzina), diecezja zielonogórsko-gorzowska.

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 czerwca 2017 13:00

Prezydent Duda podkreśla wartość rodziny

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.